Dobrovolní hasiči získali od MS kraje další podporu

Vedení Moravskoslezského kraje se rozhodlo navýšit peníze, které v letošním roce investuje do jednotek dobrovolných hasičů. Jejich činnost je pro společnost natolik významná, že si prý další finance zaslouží. Jde o peníze na konkrétní projekty.

Letos v únoru vyčlenilo vedení MS kraje jednotkám dobrovolných hasičů 4 miliony korun. Bohužel tyto peníze nepokryly ani polovinu jejich žádostí a tak radní rozhodli, že přidají dalších 5 milionů 280 tisíc korun. Peníze půjdou na nákup vybavení, podporu sportu, prezentaci požární ochrany nebo i zachování historické techniky. "Ukázalo se, že ze 149 projektů jsme schopni zafinancovat pouze 60. Takže jsme se dohodli na tom, že z dalších prostředku, které máme v rámci bezpečnosti k dispozici, chceme 5,28 milionů přidat," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Jedním z příjemců byli i dobrovolní hasiči z Krnova, kteří v rámci kraje patří k těm nejaktivnějším. Dostanou peníze na závody v požárním sportu. "Podpoříme 13. ročník Memoriálu Jana Lišky v Krnově částkou 20 tisíc korun," doplňuje náměstek hejtmana Jan Krkoška. 

Dobrovolné sbory jsou pro celkovou bezpečnost našeho kraje velmi důležité a velký význam má i jejich činnost spolková. "Pro nás je spolupráce s JSDH naprosto stěžejní. Z 22 tisíc událostí na území kraje se dobrovolné jednotky podílejí na 35 procentech," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Peníze pro dobrovolné hasiče přesunul MS kraj z finanční rezervy. Podpořeny budou například také sbory z Kravař, Jakubčovic, Vendryně nebo Světlé Hory.  
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků