Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči získali od MS kraje další podporu

Vedení Moravskoslezského kraje se rozhodlo navýšit peníze, které v letošním roce investuje do jednotek dobrovolných hasičů. Jejich činnost je pro společnost natolik významná, že si prý další finance zaslouží. Jde o peníze na konkrétní projekty.

Letos v únoru vyčlenilo vedení MS kraje jednotkám dobrovolných hasičů 4 miliony korun. Bohužel tyto peníze nepokryly ani polovinu jejich žádostí a tak radní rozhodli, že přidají dalších 5 milionů 280 tisíc korun. Peníze půjdou na nákup vybavení, podporu sportu, prezentaci požární ochrany nebo i zachování historické techniky. "Ukázalo se, že ze 149 projektů jsme schopni zafinancovat pouze 60. Takže jsme se dohodli na tom, že z dalších prostředku, které máme v rámci bezpečnosti k dispozici, chceme 5,28 milionů přidat," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Jedním z příjemců byli i dobrovolní hasiči z Krnova, kteří v rámci kraje patří k těm nejaktivnějším. Dostanou peníze na závody v požárním sportu. "Podpoříme 13. ročník Memoriálu Jana Lišky v Krnově částkou 20 tisíc korun," doplňuje náměstek hejtmana Jan Krkoška. 

Dobrovolné sbory jsou pro celkovou bezpečnost našeho kraje velmi důležité a velký význam má i jejich činnost spolková. "Pro nás je spolupráce s JSDH naprosto stěžejní. Z 22 tisíc událostí na území kraje se dobrovolné jednotky podílejí na 35 procentech," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

Peníze pro dobrovolné hasiče přesunul MS kraj z finanční rezervy. Podpořeny budou například také sbory z Kravař, Jakubčovic, Vendryně nebo Světlé Hory.  
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Základní škola a gymnázium města Konice, příspěvková organizace

od 23 590 do 29 970 Kč/měsíc

Detail

Work Global Agency s.r.o. 02

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

Střední škola Euroinstitut v Olomouckém kraji - Němčice nad Hanou

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků