Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Dálniční tunel u Klimkovic není stále plně průjezdný, víme proč

Komplikace v dálničním tunelu u Klimkovic. 12. června tam hořelo auto a od té doby je tubus ve směru na Ostravu uzavřen. Ředitelství silnic a dálnic chystá i další uzavírky, které ovlivní dopravu v místě.

Řidiči jedoucí po dálnici D1 u Ostravy už si pomalu začínají zvykat. Více než měsíc je provoz v klimkovickém tunelu sveden do jednoho tubusu. Rozsáhlou plánovanou údržbu uspíšil požár osobního auta z poloviny června. Od té doby na místě pracují odborníci. "Na technologii tunelu Klimkovice se projevil vliv prostředí. Došlo k silné degradaci materiálu, která se projevila na celkové životnosti technologických celků. Jedním z nejvíce postižených provozních souborů byla vzduchotechnika tunelu," vysvětluje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Odborníci budou měnit i požární klapky v tunelu a je nutné opravit stavební trhliny nebo průsaky. Ředitelství silnic a dálnic také kompletně vymění kamerový systém. Podle rozpisu prací se dá říct, že tunel prochází rozsáhlou údržbou. Vyměněn bude i řídící systém tlakové stanice. Tunel dále v nejbližších měsících čekají dvě kompletní uzavírky. Řidiči neprojedou ani v jednom směru. "První je v termínu od 9. srpna do 12. srpna a začne ve 4:30 ráno. Druhá začne 6. září a bude trvat nejpozději do 9. září také až do ranních hodin. V obou případech se jedná o víkendový provoz," říká Jan Rýdl.

Při uzavírce bude aktivována objízdná trasa, která povede přes Klimkovice, kde zároveň staví nový kruhový objezd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy