DOPRAVNÍ REVUE: Dálniční tunel u Klimkovic není stále plně průjezdný, víme proč

Komplikace v dálničním tunelu u Klimkovic. 12. června tam hořelo auto a od té doby je tubus ve směru na Ostravu uzavřen. Ředitelství silnic a dálnic chystá i další uzavírky, které ovlivní dopravu v místě.

Řidiči jedoucí po dálnici D1 u Ostravy už si pomalu začínají zvykat. Více než měsíc je provoz v klimkovickém tunelu sveden do jednoho tubusu. Rozsáhlou plánovanou údržbu uspíšil požár osobního auta z poloviny června. Od té doby na místě pracují odborníci. "Na technologii tunelu Klimkovice se projevil vliv prostředí. Došlo k silné degradaci materiálu, která se projevila na celkové životnosti technologických celků. Jedním z nejvíce postižených provozních souborů byla vzduchotechnika tunelu," vysvětluje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Odborníci budou měnit i požární klapky v tunelu a je nutné opravit stavební trhliny nebo průsaky. Ředitelství silnic a dálnic také kompletně vymění kamerový systém. Podle rozpisu prací se dá říct, že tunel prochází rozsáhlou údržbou. Vyměněn bude i řídící systém tlakové stanice. Tunel dále v nejbližších měsících čekají dvě kompletní uzavírky. Řidiči neprojedou ani v jednom směru. "První je v termínu od 9. srpna do 12. srpna a začne ve 4:30 ráno. Druhá začne 6. září a bude trvat nejpozději do 9. září také až do ranních hodin. V obou případech se jedná o víkendový provoz," říká Jan Rýdl.

Při uzavírce bude aktivována objízdná trasa, která povede přes Klimkovice, kde zároveň staví nový kruhový objezd.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků