Reklama

DOPRAVNÍ REVUE: Dálniční tunel u Klimkovic není stále plně průjezdný, víme proč

Komplikace v dálničním tunelu u Klimkovic. 12. června tam hořelo auto a od té doby je tubus ve směru na Ostravu uzavřen. Ředitelství silnic a dálnic chystá i další uzavírky, které ovlivní dopravu v místě.

Stáhnout video
Reklama

Řidiči jedoucí po dálnici D1 u Ostravy už si pomalu začínají zvykat. Více než měsíc je provoz v klimkovickém tunelu sveden do jednoho tubusu. Rozsáhlou plánovanou údržbu uspíšil požár osobního auta z poloviny června. Od té doby na místě pracují odborníci. "Na technologii tunelu Klimkovice se projevil vliv prostředí. Došlo k silné degradaci materiálu, která se projevila na celkové životnosti technologických celků. Jedním z nejvíce postižených provozních souborů byla vzduchotechnika tunelu," vysvětluje mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Odborníci budou měnit i požární klapky v tunelu a je nutné opravit stavební trhliny nebo průsaky. Ředitelství silnic a dálnic také kompletně vymění kamerový systém. Podle rozpisu prací se dá říct, že tunel prochází rozsáhlou údržbou. Vyměněn bude i řídící systém tlakové stanice. Tunel dále v nejbližších měsících čekají dvě kompletní uzavírky. Řidiči neprojedou ani v jednom směru. "První je v termínu od 9. srpna do 12. srpna a začne ve 4:30 ráno. Druhá začne 6. září a bude trvat nejpozději do 9. září také až do ranních hodin. V obou případech se jedná o víkendový provoz," říká Jan Rýdl.

Při uzavírce bude aktivována objízdná trasa, která povede přes Klimkovice, kde zároveň staví nový kruhový objezd.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu