Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík nahlásil napadení, ale zmlátil se sám. Policisty překvapují i další smyšlené příběhy

V našich regionálních zprávách už jsme vás informovali o zneužívání tísňových linek. Nejčastěji jde o zlomyslná volání, ale především policisté se setkávají i s vymyšlenými případy, které je pak zbytečně zaměstnávají, zatímco by mohli pracovat na skutečných trestných činech. V minulých dnech v Ostravě odhalili hned dvě taková jednání.

Kriminalisty 3. oddělení z Ostravy zbytečně zaměstnávaly několik dní dva původně velmi závažné případy. V prvním případě to bylo svádění k pohlavnímu styku 13leté dívky a ve druhém loupež. Žákyně 7. ročníku základní školy policistům oznámila, že ji 64letý muž nutil k orálnímu sexu, dále ji líbal a osahával. „Dívka byla spolu s kamarádem v příbytku podezřelého na návštěvě, chlapec měl muži opravovat počítač. V průběhu návštěvy měl muž nezletilou vyzvat, aby šla do jiné místnosti, ve které pak mělo dojít ke spáchání mravnostního přečinu, "uvádí mluvčí policie Lukáš Kendzior.

Kriminalisté také vyšetřovali loupež na cyklostezce v Nové Bělé. "Údajně poškozený sděloval, že byl fyzicky napaden opakovanými údery pěstí do hlavy dvěma neznámými muži. Muž se měl bránit, ovšem pachatel mu měl odcizit 500 korun a z místa měli pachatelé utéci," popisuje dále policista.

A tady už vidíte, jak to bylo doopravdy. Mladík jde po ulici a sám se tluče do obličeje pěstí. Natočila ho přitom bezpečnostní kamera. A lhala i 13letá dívka. Vše si oba vymysleli. Ani jeden ale nedokázal vysvětlit proč vlastně. "Pakliže policisté prověřují okolnosti fiktivních skutků, nemohou se v téže době věnovat objasňování reálné trestné činnosti," vysvětluje mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Jak pachatelé zlomyslných volání, tak lháři, kteří si vymyslí, že se stali obětí zločinu, se mohou za určitých okolností dopouštět nezákonného jednání a hrozí jim tak i trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy