Dostavba Prodloužené Rudné je zase o krok blíže. Pokud to tak bude pokračovat, na podzim se staví

Další důležité razítko přibylo pod dokumenty na dostavbu klíčové silnice pro Ostravsko Prodlouženou Rudnou. Na úřední desce krajského úřadu se mohou občané seznámit s připomínkami k projektové dokumentaci. Byly tři a všem bylo vyhověno.

V uplynulém měsíci měli občané možnost vyjádřit se k projektové dokumentaci pro dostavbu prodloužené Rudné. Lhůta vypršela a na úřední desce krajského úřadu byla vyvěšena veřejná vyhláška, ve které se mohou občané seznámit s připomínkami. "Šlo zejména o různé propustky a odvodnění té cesty. Všem těm připomínkovatelům jsme vyšli vstříc a nyní to zveřejňujeme na té desce, což je další krok," říká náměstek hejtmana Jakub Unucka.

V polovině září by už mělo být vše připraveno pro závěrečná jednání o věcných břemenech, která za celým zdržením stojí. Jde o panelovou cestu k rybníku. "Nejprve plníme všechny ty dohody ohledně protihlukových stěn, ohledně lávky a ten poslední krok, ta věcná břemena, je před námi na podzim," doplňuje Unucka. "Pokud nebudou nějaké připomínky a odvolání k tomu stavebnímu povolení, tak 15. září bychom mohli zahájit stavbu, ale to je ideální řešení,"  doplňuje hejtman Ivo Vondrák.

Novým účastníkem řízení je Sdružení Skalka, které zastupuje odpočinkový areál, jež bude dálnicí částečně odříznut od světa. Skalka požaduje dobudování cyklostezek a také aby do areálu zajížděly autobusy MHD. Ani to by ale neměl být problém. 
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků