Svou sedmou banku se rozhodl bachař ze Slovenska vyloupit v Ostravě. Soud mu vyměřil 7 let vězení.

Šest vyloupených bank na Slovensku, pak 7 let vězení, pak další banka tentokrát v Ostravě a dalších 7 let vězení. Tak tráví svůj život bývalý slovenský bachař Peter Dančo, který si vyslechl u Okresního soudu v Ostravě trest. Slovák před soudem prohlásil, že chtěl být dopaden kvůli rodinným sporům.

Loupit jen proto, aby vás policie dopadla a soud pak poslal za mříže není příliš obvyklé. Přesto to u okresního soudu v Ostravě prohlásil Slovák Petr Dančo, který v Porubě přepadl banku. Úmyslně se pak prý prošel i kolem bankomatu, aby ho natočila kamera a mohl být odhalen. Prohrával boj o děti s exmanželkou a v kriminále je mu prý hej. "Klient toho lituje, ale více se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl obhájce Daniel Grimm.

Dančo nejprve řádil 3 roky na Slovensku, kde vyloupil 6 bank, než byl dopaden a odsouzen na 15 let. Po 7 byl ale za dobré chování propuštěn. Čtyři měsíce na to znovu vyrazil na lup. Banku si vyhlédl na internetu a s  kuklou na hlavě vletěl dovnitř, šel na zaměstnance namířil pistoli.  "Obžalovaný se dopustil zvlášť závažného zločinu loupeže. K činu se doznal," popisuje žalobu státní zástupkyně Lenka Břesková.

Z banky si odnesl 85 tisíc korun, ale odmítl prozradit, jak s penězi naložil. Lupiče po zveřejnění videa poznali na Slovensku jeho kolegové vězenští dozorci.  “Obžalovaný byl uznán vinným z trestného činu loupeže a byl odsouzen k odnětí svobody na 7 let nepodmíněně do věznice s ostrahou,” říká mluvčí Okresního soudu Ostrava Lkáš Delong.

Slovákovi nepomohlo ani to, že pistole byla plastová hračka. Až bude po 7 letech ve vězení propuštěn, čeká ho další trest na Slovensku, kde porušil podmínku pro propuštění. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

Dnes
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Zítra
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků