Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladé stromy na Jihu sucha ani vedra netrápí. Díky skvělé vychytávce jsou fit

Nově vysazeným stromům na Jihu pomáhají přežít současná vedra zavlažovací vaky. Ty jim dodávají potřebnou vodu postupně a efektivně a navíc výrazně snižují náklady na zálivku.

Městský obvod Ostrava-Jih zkouší nové zavlažovací vaky. Nainstalovány byly okolo kmenů nově vysazených stromů, které by bez nich v tomto horkém počasí zřejmě uschly. 

“To jsou prostě takové zavlažovací pytle, do kterých se napustí voda. Jsou připevněny v podstatě po obvodu kmene, dole jsou otvory, ze kterých pomalu vytéká voda. Ten proces trvá zhruba asi 5 až 8 hodin než ta voda vyteče a vydrží to v podstatě tomu stromu v průměru 5 až 7 dní. Dává se to hlavně k novým výsadbám, kdy ten strom potřebuje největší závlahu,” uvádí Pavel Mitura, vedoucí oddělení zeleně TSOJ

Nejvíc, celkem 17 zavlažovacích vaků je na ulici Letecká, další hasí žízeň mladých stromů v sadu Generála Svobody a na ulici Šeříkova. Pokud se osvědčí a vypadá to, že fungují skvěle, radnice nakoupí další. Instalovat je bude tam, kde stromy trpí nejvíce. Krok radnice vítají i obyvatelé obvodu.

“Super nápad, gratuluji.”

“Super nápad, my máme stromeček vysazený v sadech mladých a denně či obden chodíme zalévat, aby se mu dařilo.” píšou lidé na facebooku

Jeden zavlažovací vak pojme okolo 50ti litrů vody, vyrobeny jsou ze speciálního tkaniva, které je odolné vůči UV záření a jejich životnost je 5 let. Navíc jsou mobilní, takže se mohou přesouvat podle potřeby a snižují náklady za vodu.

Je to pro nás jednodušší to jednou za týden objet, naplnit vodou,” říká Pavel Mitura, vedoucí oddělení zeleně TSOJ

Všechny nainstalované vaky jsou zatím v pořádku. Pokud byste ale viděli někoho, kdo by je záměrně ničil, okamžitě volejte policii.
SHF Hudební výlety: Stadlerovo klarinetové kvarteto

Zítra
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Slatinné lázně Třeboň s.r.o.

od 80 000 Kč/měsíc

Detail

MaVRy s.r.o. Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků