Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrá zpráva pro Ostravany: laguny po chemičce jsou likvidovány podle plánu

Nyní potěšíme především obyvatele Ostravy. Likvidace jedů z bývalé chemičky Ostramo postupuje podle plánu. Potvrdil to na své návštěvě ministr Průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který se na laguny zašel osobně podívat. Otázkou ale stále zůstává, co bude po odtěžení kalů s celou lokalitou dále.

Jak už z našeho zpravodajství víte, Ostrava si vyjednala pojistku, díky které pravidelně každý měsíc dohlíží na likvidaci lagun po bývalé chemičce Ostramo. Nyní do Ostravy zavítal i ministr průmyslu Karel Havlíček a jeho průvodci hejtman Ivo Vondrák a primátor Tomáš Macura ho vzali na kontrolu právě tam. Ministr byl spokojen: "Můžeme garantovat, že termín konec roku 2020 bude dodržen a sanace bude ukončena. Pak bude následovat doba přípravy povolení nezbytných pro zahájení dalších rekultivací." 

Prý se daří dodržovat i rozpočet, který je 2 miliardy 900 milionů korun. Pro Ostravany je ale stejně důležité, co bude dít po vytěžení jedů. Město totiž odmítá, aby byly lokalita zakonzervována do jakéhosi sarkofágu, což je jednou z variant. "Trváme na tom, že chceme to vyčištění dočista dočista. Něco ve stylu Nové Karoliny," říká primátor Ostravy Tomáš Macura.

Na definitivní rozhodnutí si budeme muset zřejmě počkat. Přitom je velmi důležité pro další využití této lokality. Ve hře je zóna pro lehký průmysl i zelený park. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Hvizd Group s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

USC CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

AMBOSELI s.r.o., Plzeňský kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků