Z mošnovského letiště cestují hlavně balíky. Letišti se daří rozvoj nákladní dopravy

Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava vám přinášíme většinou špatné zprávy. Pravidelná osobní přeprava už je téměř na nule a nebýt charterových letů do letních destinací, letiště by mohlo zavřít. Co se ale naopak daří je nákladní přeprava. Do Asie dokonce létá pravidelná linka.

I když v těchto dnech hledá vedení Letiště Leoše Janáčka v Mošnově společnosti, které by létaly do Vídně, Mnichova a Varšavy a dokonce je odhodláno tyto pravidelné linky dotovat, prioritou se stala nákladní doprava. Té se totiž oproti osobní dopravě daří. "Nová strategie letiště je nákladní doprava, poskytnout lidem možnost odletět na dovolenou a důležité je to denní pravidelné spojení se světem," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Za první pololetí roku bylo odbaveno o 26 procent nákladu více, než za stejné období loni. Přispívá k tomu nejen nárůst odbaveného carga na lince společnosti DHL do Lipska, ale důležitým krokem bylo otevření pravidelné nákladní linky z Číny do Ostravy a Uzbekistánu. "Je to velmi významná záležitost a je to pro nás milník na poli rozvoje cargo dopravy. Tímto jsme se zařadili mezi elitní skupinu letišť, která mají z tohoto regionu pravidelnou linku do Číny," potvrzuje obchodní ředitel letiště Stanislav Bujnovský.

Spojení mezi Evropou a Asií zajišťuje 2 krát týdně letecká společnost Uzbekistan Airways. Přepravováno je všeobecné zboží a zásilky z e-shopu. Ostravě se daří získávat i cargo partnery pro jednorázové nebo nadrozměrné náklady. Letiště proto také plánuje rozšíření zázemí pro odbavení nákladu.  
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků