Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: KODIS plánuje "živý" krajský dispečink, bude první tohoto druhu v ČR

Po Moravskoslezském kraji je rozmístěno zhruba 200 informačních panelů. Jsou důležité pro všechny, kteří cestují hromadnou dopravou. Data, která jsou na nich zobrazována spravuje krajská společnost KODIS. S nimi, ale také i s celkovou koordinací hromadné dopravy v našem regionu, souvisí krajský dispečink. Kodis už několik let provozuje takzvaný neživý. Návaznosti jednotlivých autobusových a případně železničních spojů zajišťuje software, to by se brzy mohlo změnit.

"Nyní tento dispečink chceme oživit. Bude jej řídit konkrétní osoba, dispečer, který bude moct vstoupit do konkrétních situací, vydávat operativně pokyny řidičů a podobně. Budeme také hledat propojení se Správou silnic Moravskoslezkého kraje. Dále ten systém chceme povýšit na skutečně sofistikovaný systém, který bude sloužit veškerému dopravnímu životu v kraji," vysvětluje jednatel KODIS Aleš Stejskal.

Aktuálně je připravena studie proveditelnosti tohoto projektu. Kodis ale hlavně hledá finanční prostředky. Pokud by se myšlenka podařila zrealizovat, náš kraj by měl v republice opět prvenství. "Je možné, že pokud se nám to podaří, tak budeme v republice první," říká Aleš Stejskal. Nový krajský dispečink by mohl být v provozu během dvou, až tří let.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

GASTROKRČMA - Restaurace U Tiskárny

od 13 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

TECHNOSKLO, společnost s ručením omezeným

od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků