DOPRAVNÍ REVUE: KODIS plánuje "živý" krajský dispečink, bude první tohoto druhu v ČR

Po Moravskoslezském kraji je rozmístěno zhruba 200 informačních panelů. Jsou důležité pro všechny, kteří cestují hromadnou dopravou. Data, která jsou na nich zobrazována spravuje krajská společnost KODIS. S nimi, ale také i s celkovou koordinací hromadné dopravy v našem regionu, souvisí krajský dispečink. Kodis už několik let provozuje takzvaný neživý. Návaznosti jednotlivých autobusových a případně železničních spojů zajišťuje software, to by se brzy mohlo změnit.

"Nyní tento dispečink chceme oživit. Bude jej řídit konkrétní osoba, dispečer, který bude moct vstoupit do konkrétních situací, vydávat operativně pokyny řidičů a podobně. Budeme také hledat propojení se Správou silnic Moravskoslezkého kraje. Dále ten systém chceme povýšit na skutečně sofistikovaný systém, který bude sloužit veškerému dopravnímu životu v kraji," vysvětluje jednatel KODIS Aleš Stejskal.

Aktuálně je připravena studie proveditelnosti tohoto projektu. Kodis ale hlavně hledá finanční prostředky. Pokud by se myšlenka podařila zrealizovat, náš kraj by měl v republice opět prvenství. "Je možné, že pokud se nám to podaří, tak budeme v republice první," říká Aleš Stejskal. Nový krajský dispečink by mohl být v provozu během dvou, až tří let.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků