Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ochránili by nás v případě nouze? Podívejte se na cvičení aktivních záloh v MSK

Záložáci z našeho kraje patří k nejlépe vycvičeným vojákům z celé země. Potvrdili to na cvičení Safeguard, které v uplynulém týdnu absolvovali na letišti v Mošnově a při ochraně elektrorozvodny v Kletné. Podle odborníků jsou téměř na úrovni profesionálních vojáků.

V Moravskoslezském kraji působí největší jednotka aktivních záloh z celé země. V současné době má 244 členů. V rámci výcviku se několikrát do roka účastní cvičení, zaměřených na jejich hlavní úkol. Ochranu a obranu nejrůznějších důležitých objektů. V uplynulých dnech to bylo cvičení Safeguard Territory, kdy střežili elektrorozvodnu v Kletné a mošnovské letiště. "Je to už osmé cvičení taktické cvičení tohoto druhu, při kterém byli naši vojáci slaďováni a prověřováni v těch schopnostech, které musejí mít," vysvětluje ředitel krajského vojenského velitelství Ostrava Jaromír Hrabec

Na cvičení dohlížel i generálmajor  Jaromír Alan z ministerstva obrany. S výcvikem a úrovní našich záložáků byl spokojen. "Jsem velice spokojen. Všechny ty činnosti byly provedeny špičkově na profesionální úrovni,"  chválí ředitel sekce plánování schopností MO Jaromír Alan.

Téměř třetina aktivních záloh jsou nováčci, kteří byli naverbováni v minulých měsících. Na jejich připravenosti to ale nebylo znát. Jejich úloha v případě nutnosti by byla velmi významná. "Je dobře, že jsou ti, kteří se chtějí dát do služeb armády jako záložáci a mají možnost se připravit," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Safeguard trvá týden. Další akcí, kdy bude možné vidět naše záložáky při akci budou Dny NATO na letišti v Mošnově v září. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

NTSUP s.r.o. - Vlachovice

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

ANANAS Czech s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků