Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ochránili by nás v případě nouze? Podívejte se na cvičení aktivních záloh v MSK

Záložáci z našeho kraje patří k nejlépe vycvičeným vojákům z celé země. Potvrdili to na cvičení Safeguard, které v uplynulém týdnu absolvovali na letišti v Mošnově a při ochraně elektrorozvodny v Kletné. Podle odborníků jsou téměř na úrovni profesionálních vojáků.

V Moravskoslezském kraji působí největší jednotka aktivních záloh z celé země. V současné době má 244 členů. V rámci výcviku se několikrát do roka účastní cvičení, zaměřených na jejich hlavní úkol. Ochranu a obranu nejrůznějších důležitých objektů. V uplynulých dnech to bylo cvičení Safeguard Territory, kdy střežili elektrorozvodnu v Kletné a mošnovské letiště. "Je to už osmé cvičení taktické cvičení tohoto druhu, při kterém byli naši vojáci slaďováni a prověřováni v těch schopnostech, které musejí mít," vysvětluje ředitel krajského vojenského velitelství Ostrava Jaromír Hrabec

Na cvičení dohlížel i generálmajor  Jaromír Alan z ministerstva obrany. S výcvikem a úrovní našich záložáků byl spokojen. "Jsem velice spokojen. Všechny ty činnosti byly provedeny špičkově na profesionální úrovni,"  chválí ředitel sekce plánování schopností MO Jaromír Alan.

Téměř třetina aktivních záloh jsou nováčci, kteří byli naverbováni v minulých měsících. Na jejich připravenosti to ale nebylo znát. Jejich úloha v případě nutnosti by byla velmi významná. "Je dobře, že jsou ti, kteří se chtějí dát do služeb armády jako záložáci a mají možnost se připravit," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Safeguard trvá týden. Další akcí, kdy bude možné vidět naše záložáky při akci budou Dny NATO na letišti v Mošnově v září. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Technické služby Ostrava-Jih, příspěvková organizace

od 19 770 Kč/měsíc

Detail

TERENLINES DRUŽSTVO - Všemina

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

EURO PRÁCE s.r.o. - Lear Corporation Czech Republic s.r.o.

od 20 750 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků