Ochránili by nás v případě nouze? Podívejte se na cvičení aktivních záloh v MSK

Záložáci z našeho kraje patří k nejlépe vycvičeným vojákům z celé země. Potvrdili to na cvičení Safeguard, které v uplynulém týdnu absolvovali na letišti v Mošnově a při ochraně elektrorozvodny v Kletné. Podle odborníků jsou téměř na úrovni profesionálních vojáků.

V Moravskoslezském kraji působí největší jednotka aktivních záloh z celé země. V současné době má 244 členů. V rámci výcviku se několikrát do roka účastní cvičení, zaměřených na jejich hlavní úkol. Ochranu a obranu nejrůznějších důležitých objektů. V uplynulých dnech to bylo cvičení Safeguard Territory, kdy střežili elektrorozvodnu v Kletné a mošnovské letiště. "Je to už osmé cvičení taktické cvičení tohoto druhu, při kterém byli naši vojáci slaďováni a prověřováni v těch schopnostech, které musejí mít," vysvětluje ředitel krajského vojenského velitelství Ostrava Jaromír Hrabec

Na cvičení dohlížel i generálmajor  Jaromír Alan z ministerstva obrany. S výcvikem a úrovní našich záložáků byl spokojen. "Jsem velice spokojen. Všechny ty činnosti byly provedeny špičkově na profesionální úrovni,"  chválí ředitel sekce plánování schopností MO Jaromír Alan.

Téměř třetina aktivních záloh jsou nováčci, kteří byli naverbováni v minulých měsících. Na jejich připravenosti to ale nebylo znát. Jejich úloha v případě nutnosti by byla velmi významná. "Je dobře, že jsou ti, kteří se chtějí dát do služeb armády jako záložáci a mají možnost se připravit," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Safeguard trvá týden. Další akcí, kdy bude možné vidět naše záložáky při akci budou Dny NATO na letišti v Mošnově v září. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků