"Přepadení, dejte mi všechny peníze," měl lupič na lístku. V Porubě neuspěl a stojí před soudem

V květnu jsme vám přinesli zprávu o drzém lupiči, který hodinu po poledni přepadl na jednom z nejrušnějších míst v Ostravě-Porubě poštu. Jenže statečná žena za přepážkou se nezalekla a nic mu nedala. Lupič odešel s prázdnou a nyní mu u soudu hrozí 10 let vězení.

Bylo pár minut po 13 hodině 23. května. Na poštu v Ostravě Porubě přišel neznámý muž. Nejprve si vystál frontu a když na něj přišla řada jen beze slov posunul úřednici papír se vzkazem: "Přepadení, Dejte mi všechny peníze." Výhružku podpořil černou igelitkou, ve které byl obdélníkový předmět - mělo to asi vypadat jako bomba. Jenže na poštovní úřednici si nepřišel. Ta si lístek přečetla, vrátila mu ho a řekla jen na shledanou. "Ze začátku to pro mně byl jen blbý vtip. Pak to až člověku docvakne," vzpomínala přepadená poštovní úřednice.

Lupič byl dopaden hned za dva dny na nádraží. Šlo o starého známého 8 krát trestaného recidivistu.  Vypověděl, že 4 dny nejedl a měl hrozný hlad. Proto se vydal loupit. Teď už má jídla dostatek, protože je ve vazbě a čeká ho až 10 let vězení. U soudu už ale bylo vše jinak. Přepadení popřel, prý šel zaplatit alimenty. "Překvapilo nás to, ale je to jeho právo. Teď tvrdí, že tam byl, ale nejednalo se o loupež. byla to prý běžná návštěva pošty," popisuje státní zástupce Pavel Grym.

Jednání bylo odročeno na říjen, kdy budou promítnuty záznamy z kamerového systému na poště. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků