MS kraj testuje léčení na dálku. Telemedicína pomůže lidem s nemocným srdcem

Šance pro srdce - to je název projektu, který umožní lidem s nemocným srdcem tu nejlepší péči aniž by museli navštěvovat často lékaře. Jde o tzv. telemedicínu, kdy si pacienti sami budou doma měřit například tlak a údaje pak pošlou přes mobil svému lékaři. Ten pak daleko lépe dokáže určit přesnou diagnózu i způsob léčby.

Těchto pár jednoduchých zařízení stačí, aby si i laik sám změřil důležité údaje o fungování svého těla. Pak je jednoduše telefonem odešle lékaři a nemusí za ním cestovat do ordinace. "Telemedicína umožňuje kontinuální sledování pacienta dennodenně a umožňuje daleko rychlejší nasazení a úpravu dávek léků tak, aby došlo k optimalizaci tlaku," vysvětluje lékař Jaroslav Januška.

Telemedicína je lékařství budoucnosti, kdy už nebudou nemocní lidé muset chodit tak často k lékaři. Náš kraj je v této moderní oblasti lídrem v rámci celé země a díky projektu Šance pro život i v celém světě. S touto myšlenkou přišla Revírní bratrská pokladna zdravotní pojišťovna. "Pojišťovna se do toho zapojila nápadem, organizací a penězi," vysvětluje výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

Do projektu jsou zapojeny i nemocnice zřizované MS krajem, které kromě poskytnutí pacientů plní i roli koncového pracoviště. "Chceme navýšit kvalitu poskytované lékařské péče a druhá věc je, že jsme schopni pomoci lidem, kteří jsou mimo dosah péče v daný okamžik a v daném místě," potvrzuje hejtman Ivo Vondrák.

V současné době je do projektu zapojeno asi 30 lékařů a 70 pacientů. Během dvou let by pacientů mělo být až 2 tisíce. 
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 3:45
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků