Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj testuje léčení na dálku. Telemedicína pomůže lidem s nemocným srdcem

Šance pro srdce - to je název projektu, který umožní lidem s nemocným srdcem tu nejlepší péči aniž by museli navštěvovat často lékaře. Jde o tzv. telemedicínu, kdy si pacienti sami budou doma měřit například tlak a údaje pak pošlou přes mobil svému lékaři. Ten pak daleko lépe dokáže určit přesnou diagnózu i způsob léčby.

Těchto pár jednoduchých zařízení stačí, aby si i laik sám změřil důležité údaje o fungování svého těla. Pak je jednoduše telefonem odešle lékaři a nemusí za ním cestovat do ordinace. "Telemedicína umožňuje kontinuální sledování pacienta dennodenně a umožňuje daleko rychlejší nasazení a úpravu dávek léků tak, aby došlo k optimalizaci tlaku," vysvětluje lékař Jaroslav Januška.

Telemedicína je lékařství budoucnosti, kdy už nebudou nemocní lidé muset chodit tak často k lékaři. Náš kraj je v této moderní oblasti lídrem v rámci celé země a díky projektu Šance pro život i v celém světě. S touto myšlenkou přišla Revírní bratrská pokladna zdravotní pojišťovna. "Pojišťovna se do toho zapojila nápadem, organizací a penězi," vysvětluje výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

Do projektu jsou zapojeny i nemocnice zřizované MS krajem, které kromě poskytnutí pacientů plní i roli koncového pracoviště. "Chceme navýšit kvalitu poskytované lékařské péče a druhá věc je, že jsme schopni pomoci lidem, kteří jsou mimo dosah péče v daný okamžik a v daném místě," potvrzuje hejtman Ivo Vondrák.

V současné době je do projektu zapojeno asi 30 lékařů a 70 pacientů. Během dvou let by pacientů mělo být až 2 tisíce. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Základní škola a Mateřská škola Verneřice, okres Děčín, příspěvková organizace - 01 (sídlo)

od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

KOMORINVEST STAV s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

K + B Expert, s.r.o. 001

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků