MS kraj testuje léčení na dálku. Telemedicína pomůže lidem s nemocným srdcem

Šance pro srdce - to je název projektu, který umožní lidem s nemocným srdcem tu nejlepší péči aniž by museli navštěvovat často lékaře. Jde o tzv. telemedicínu, kdy si pacienti sami budou doma měřit například tlak a údaje pak pošlou přes mobil svému lékaři. Ten pak daleko lépe dokáže určit přesnou diagnózu i způsob léčby.

Těchto pár jednoduchých zařízení stačí, aby si i laik sám změřil důležité údaje o fungování svého těla. Pak je jednoduše telefonem odešle lékaři a nemusí za ním cestovat do ordinace. "Telemedicína umožňuje kontinuální sledování pacienta dennodenně a umožňuje daleko rychlejší nasazení a úpravu dávek léků tak, aby došlo k optimalizaci tlaku," vysvětluje lékař Jaroslav Januška.

Telemedicína je lékařství budoucnosti, kdy už nebudou nemocní lidé muset chodit tak často k lékaři. Náš kraj je v této moderní oblasti lídrem v rámci celé země a díky projektu Šance pro život i v celém světě. S touto myšlenkou přišla Revírní bratrská pokladna zdravotní pojišťovna. "Pojišťovna se do toho zapojila nápadem, organizací a penězi," vysvětluje výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

Do projektu jsou zapojeny i nemocnice zřizované MS krajem, které kromě poskytnutí pacientů plní i roli koncového pracoviště. "Chceme navýšit kvalitu poskytované lékařské péče a druhá věc je, že jsme schopni pomoci lidem, kteří jsou mimo dosah péče v daný okamžik a v daném místě," potvrzuje hejtman Ivo Vondrák.

V současné době je do projektu zapojeno asi 30 lékařů a 70 pacientů. Během dvou let by pacientů mělo být až 2 tisíce. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků