Křivá výpověď a nepravdivý posudek, znalci v případu Kramný tvrdili, že zabíjelo jídlo

Soudní znalci z kauzy vraha Petra Kramného křivě vypovídali. Úmyslně prý vyhotovili nepravdivý posudek, podle kterého zemřela manželka a dcera Kramného na otravu jídlem. Podle rozsudku totiž byla vražda spáchána elektřinou. Za to dostali dvouletou podmínku a pět let nesmějí vykonávat znalecké posudky.

Mírovská věznice přivítala v roce 2016 dalšího prominentní vraha. Petr Kramný byl odsouzen za vraždu manželky a dcery elektrickým proudem na 28 let. Celý proces byl velmi sledovaný. Před soudem svedly boj protichůdné znalecké posudky.  Znalci Igor Fargaš a Radek Matlach totiž tvrdili, že nezabíjel proud, ale špatné jídlo. Jejich znalecký posudek byl napaden a Okresní soud v Ostravě dnes oba muže odsoudil za křivou výpověď. Posudek byl prý lživý. "Jako znalci podali nepravdivý, hrubě zkreslený a neúplný znalecký posudek a uvedli nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí," zdůvodnila verdikt soudkyně.

Znalci si vysloužili roční tresty s dvouletou podmínkou a navíc nesmějí 5 let vykonávat znalecké posudky. Hrozilo jim přitom až tříleté vězení. "Paní soudkyně rozhodla zcela v souladu s mým závěrečným návrhem, takže není důvod se odvolávat," říká žalobkyně Andra Roztomilá.

Oba znalci se ihned v soudní síni odvolali. Mimo jiné se jim nelíbilo, že soud odmítl výslechy jejich svědků. "Nemáme možnost ty jedince, kteří nás nařkli, ani vyslechnout. Jak řekla paní soudkyně, když někdo vychází z nesprávných předpokladů, těžko dojde ke správnému závěru," říká obžalovaný bývalý  soudní znalec Radek Matlach a obhájkyně Jana Barvíková ho doplňuje: "To jsme absolutně nečekali. Nedomnívám se, že to soudkyně byla schopna zpracovat v takovém rozsahu."

Oba znalci už mají činnost pozastavenu. Petr Kramný čeká na rozhodnutí o podjatosti soudkyně a také si zažádal o obnovu procesu. 
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 23:16
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 23:16
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 23:16
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků