Pátek třináctého šťastným dnem? Ano, věří hasiči. Veřejnosti otevřeli své stanice po celém MSK

Pátek třináctého patří už tradičně Dni požární bezpečnosti. V celém kraji se proto otevřely veřejnosti hasičské stanice a návštěvníci si mohli prohlédnout i osahat vybavení a techniku. V Ostravě byly připraveny i ukázky zásahů. Letos hasiči upozorňují občany na průjezdnost ulic a požárních ploch na sídlištích.

Vyprošťování zraněného řidiče po dopravní nehodě, bylo jednou z akčních ukázek, které si pro návštěvníky Dne požární bezpečnosti připravili hasiči na centrále v Ostravě. Tradiční je datum - pátek třináctého, který má mnoho lidí za kritický den se zvýšeným rizikem nějaké katastrofy. "Pátek třináctého je jasná zpráva pro obyvatele, že nevěříme na žádné pověry. Jsme připraveni každý den a pro nás i pro osoby, které zachraňujeme, může být pátek 13 šťastným dnem," říká mluvčí hasičů Petr Kůdela.

V dopoledních hodinách si hasičské stanice prohlíželi hlavně školáci, ale přišli i lidé z okolí. Na centrále v Ostravě si mohli prohlédnout výjezdové vozy a spoustu další techniky. Navíc si mohli popovídat i přímo s hasiči, kteří jim vše vysvětlili a ukázali.

Každý rok je Den požární bezpečnosti na něco zaměřen. Loni to bylo nebezpečí při uniku jedovatých plynů z kotlů a letos je to průjezdnost ulicemi i sídlišti a také dostupnost požárních ploch u bytových domů.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 4:22
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 4:22
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 4:22
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků