Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátek třináctého šťastným dnem? Ano, věří hasiči. Veřejnosti otevřeli své stanice po celém MSK

Pátek třináctého patří už tradičně Dni požární bezpečnosti. V celém kraji se proto otevřely veřejnosti hasičské stanice a návštěvníci si mohli prohlédnout i osahat vybavení a techniku. V Ostravě byly připraveny i ukázky zásahů. Letos hasiči upozorňují občany na průjezdnost ulic a požárních ploch na sídlištích.

Vyprošťování zraněného řidiče po dopravní nehodě, bylo jednou z akčních ukázek, které si pro návštěvníky Dne požární bezpečnosti připravili hasiči na centrále v Ostravě. Tradiční je datum - pátek třináctého, který má mnoho lidí za kritický den se zvýšeným rizikem nějaké katastrofy. "Pátek třináctého je jasná zpráva pro obyvatele, že nevěříme na žádné pověry. Jsme připraveni každý den a pro nás i pro osoby, které zachraňujeme, může být pátek 13 šťastným dnem," říká mluvčí hasičů Petr Kůdela.

V dopoledních hodinách si hasičské stanice prohlíželi hlavně školáci, ale přišli i lidé z okolí. Na centrále v Ostravě si mohli prohlédnout výjezdové vozy a spoustu další techniky. Navíc si mohli popovídat i přímo s hasiči, kteří jim vše vysvětlili a ukázali.

Každý rok je Den požární bezpečnosti na něco zaměřen. Loni to bylo nebezpečí při uniku jedovatých plynů z kotlů a letos je to průjezdnost ulicemi i sídlišti a také dostupnost požárních ploch u bytových domů.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Zemědělské družstvo Hraničář Loděnice

od 18 500 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

KOLEČKÁRNA TLUMAČOV s.r.o.

od 18 240 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

KOMORINVEST STAV s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků