Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šance pro technicky nadané děti, na VŠB vzniká nové lyceum

Moravskoslezský kraj se chce mnohem více zaměřit na technicky nadané mladé lidi a proto vznikne v Ostravě Technologická a podnikatelská akademie. Sídlo bude mít na Vysoké škole báňské a univerzitní profesoři tam budou i vyučovat. Středoškoláci budou mít díky tomu k dispozici nejmodernější techniku.

Zastupitelé Moravskoslezského kraje se snaží přilákat co nejvíce mladých lidí k technickým oborům. Začíná se už v některých mateřských školkách, kde děti chodí do dílny vyrábět nejrůznější předměty. Nyní přichází kraj s úplnou novinkou v rámci země. V prostorách VŠB vznikne Technologická a podnikatelská akademie pro mimořádně technicky nadané žáky. "Chceme dát šanci talentovaným mladým lidem," vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Součástí akademie bude nová střední škola, vzdělávací středisko pro učitele a tréninkové středisko pro žáky z ostatních škol, které kraj zřizuje. Na vzdělávání žáků se budou podílet univerzitní odborníci a inovativní firmy. Lyceum je bude zároveň motivovat, aby vysokou školu studovali právě zde a neodcházeli z kraje. "Jestliže o to mají zájem, musíme jim vybudovat zázemí a proto se škola bude budovat v prostorách VŠB. Studenti tak budou mít přístup k laboratořím a novým technologiím," dodává hejtman. 

Nová akademie vznikne ve dvou fázích. Od září 2020 bude první rok činnosti zaměřený na odborné vzdělávání pedagogů. První žáci oboru Technické lyceum nastoupí v září 2021. Ročně by mělo přijít 30 žáků.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

KIBUSS s.r.o. - UNITHERM, s.r.o.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

BOCA, spol. s r.o.

od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

MOJE AMBULANCE a.s. - Francouzská

od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků