LÉTA BĚŽÍ: Sportovní hry handicapovaných v Hrabyni ovládli domácí

V Hrabyni proběhl už 18. ročník tradičních sportovních her tělesně postižených. Soutěžit, ale také se potkat s ostatními letos přijely dvě stovky soutěžících.

Velká tradiční akce, která má spoustu let zvučné jméno. Ale nebylo to jen tak. Stojí za tím práce a nadšení zaměstnanců Centra sociálních služeb v Hrabyni. Minulý ročník těchto oblíbených her byl ale zrušen kvůli náhlému úmrtí tehdejšího ředitele a také senátora Vladimíra Plačka. Právě jeho jméno si účastníci připomněli hned na začátku a odteď ho ponese i toto oblíbené soutěžní klání. 

“Jsou tady i rodiče pana Vladimíra Plačka, kterým jsme poděkovali za souhlas pořádat hry pod názvem Memoriál Vladimíra Plačka,” říká organizátorka her Petra Kutálková.

Soutěžilo se ve 13 disciplínách. Mezi nimi byl kromě hodu oštěpem, granátem nebo třeba lukostřelbou například slalom a jízda na elektrickém a mechanickém vozíku. 

Vypadá to, že Memoriál Vladimíra Plačka čeká velká budoucnost a příští ročník by mohlo jít o mezinárodní klání. “My jsme jako Moravskoslezský kraj chtěli přidat ruku k dílu a vlastně udělat z toho mezinárodní sportovní hry. Chceme přizvat naše spoluobčany z Polska a Slovenska, kteří by se s námi těchto her zúčastnili,” říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Nejaktivnějším sportovcem 18. ročníku sportovních her se stala Monika Galasová z CSS. Domácí také posbírali nejvíce prvních míst.
Den Poezie na téma Otevřete oči!

Dnes 16:00 - 13:39
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 14.11. 13:39
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 14.11. 13:39
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků