Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava uvidí nejlepší florbalové týmy světa. Na magistrátu se losoval Pohár mistrů

Hned na začátku příštího roku čeká Ostravu další velká sportovní akce. Město bude hostit prestižní florbalový Pohár mistrů. Ve čtvrtek se na magistrátu losovalo pořadí zápasů. Unikátní je i to, že Ostrava má své zástupce mezi muži a i mezi ženami. Tempish Vítkovice totiž v letošním roce získal double.

Pohár mistrů je souboj vítězů světových florbalových lig, tedy nejprestižnější mezinárodní turnaj klubů. V lednu 2020 se po pěti letech tento turnaj vrátí do České republiky a po 14 letech přímo do Ostravy. Tehdy ale nehrály ostravské týmy. Tentokrát budou a dokonce muži i ženy, protože ligu ovládl Tempish Vítkovice v obou kategoriích. V Ostravě se losovalo pořadí zápasů. "Když jsou úspěchy ve sportu, tak to přitahuje mládež a ty úspěchy tady v Ostravě jsou," vysvětluje důvod podpory kraje náměstek hejtmana Stanislav Folwarczný.

Mužský tým Tempish Vítkovice nastoupí k prvnímu zápasu s mistrem Švédska týmem Storvreta. Před nimi se už ale utkají v úvodním střetnutí také mistr finské a švýcarské ligy. "Na zápas se těšíme. Klaplo to, s losem jsme spokojeni. Teď už jen aby přišla plná hala a trošku nás diváci popohnali," doufá kapitán SC Tempish Vítkovice Tomáš Sladký.

Vítkovické ženy se představí nejprve proti švédskému florbalovému klubu Täby. "Chtěly bychom to vyhrát. Letos máme dva vrcholy sezóny. Jeden je pohár mistrů a druhý je vyhrát opět Superfinále. Vyhrát chceme každopádně i Pohár mistrů,"  říká kapitánka SC Tempish Vítkovice Lucie Theimerová.

Hrát se bude v RT Torax Aréně v Porubě, která pojme asi 4 a půl tisíce diváků. Pohár mistrů se uskuteční krátce po skončení Mistrovství světa v hokeji juniorů 11. a 12. ledna. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Lesostavby Třeboň a. s. - Stavební středisko Protivín

od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

GRÉZA s.r.o..

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků