LÉTA BĚŽÍ: Zahradní slavnost v Hlučíně pobavila veřejnost, žáky školy i jejich rodiny

Na Základní škole Generála Svobody v Hlučíně proběhla zahradní slavnost pro veřejnost, žáky i jejich rodiny. Jde o první vlaštovku, která zřejmě bude mít pokračování.

Jonášův spolek a Základní škola - toto spojení přineslo zajímavou zahradní slavnost plnou workshopů, mazlení se zvířaty nebo bubnování. Program nabídl pro každého něco. Marcel Konečný, Jonášův spolek

"Řekli jsme si, že když už máme náš spolek, tak školu můžeme nějak podpořit a tak jsme vymysleli tuto zahradní slavnost. Hlučín je přece jen menší město, tak počítáme s tím, že by mohli přijít i lidé z bližšího okolí," vysvětluje Marcel Konečný z Jonášova spolku. 

"Jsem moc ráda, že někdy na jaře nás paní Konečná oslovila s myšlenkou spolupráce na pořádání zahradní slavnosti i s tím, že můžeme akce pro rodiny, děti a veřejnost dělat i nadále," dodává ředitelka Zuzana Harazimová.

Základní škola je primárně určena pro děti s mentálním postižením. Jsou zde v pěti třídách. Děti mají ve škole k dispozici i praktické dílny nebo skleník a zahradu, kde si sami pěstují.

Zahradní slavnost v Hlučíně se mohla konat i díky příspěvkům návštěvníků akce Spolu ruku v ruce, která se konala na jaře v Trojhalí Karolina.

"Já musím poděkovat všem lidem, kteří na tuto akci přišli, protože jich bylo téměř tři a půl tisíce a mezi těmito lidmi se vybralo na dobrovolném vstupném 80 tisíc korun. Kraj tyto peníze zdvojnásobil a rozdělil je mezi dvě organizace. Jedna z nich je právě Jonášův spolek. Lidé s handicapem si zaslouží naši velkou úctu a je třeba abychom se o ně postarali my, zdraví," říká Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků