Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Byl to bezvadný člověk, vzpomínají Ostravané na Karla Gotta. V MS kraji vznikají pietní místa

Karla Gotta milovala celá země a tak není divu, že i v Ostravě spontánně vzniklo pietní místo. Lidé chodí zapalovat svíčky přímo na Masarykovo náměstí do centra města. Zeptali jsme jich, jak budou na mistra vzpomínat.

Smrt oblíbeného umělce Karla Gotta zasáhla celou zemi až překvapivě silně. Jeho písně zná asi každý a starší generace ho poslouchá celý život. Už jsme si také zvykli, že v anketě Zlatý slavík se bojovalo až o druhé místo. To první měl Karel Gott vždy jasné. Celá země truchlí a na mnoha místech, se kterými byl zpěvák spjat vznikla pietní místa. Do Ostravy jezdil sice pouze na koncerty, ale i tak začali lidé spontánně zapalovat svíčky na Masarykově náměstí. "Je to pro mně těžké. Pokud jsem mohla navštívila jsem všechny jeho koncerty. Nebyl namyšlený, byl to bezvadný člověk," řekla nám plačící žena. Další zapálila svíčku a svěřila nám, že seděla u televize, kde vzpomínali na umělce, až do 11 hodiny a pobrečela si. "Bude tady moc chybět," řekla nám další fanynka. 

Karel Gott byl pro mnohé lidi i vzorem slušnosti a ochoty, což se nám potvrdilo i při našem natáčení. Ani jednou se nám totiž nestalo, že by někdo z dotázaných fanoušků odmítl rozhovor. 

Další pietní místa spontánně vznikají i v jiných částech Moravskoslezského kraje. Např. v Bohumíně na náměstí u kina, na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, v Karviné na tamním zámečku, v Opavě na Horním náměstí nebo v Havířově u kyvadla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy