Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Byl to bezvadný člověk, vzpomínají Ostravané na Karla Gotta. V MS kraji vznikají pietní místa

Karla Gotta milovala celá země a tak není divu, že i v Ostravě spontánně vzniklo pietní místo. Lidé chodí zapalovat svíčky přímo na Masarykovo náměstí do centra města. Zeptali jsme jich, jak budou na mistra vzpomínat.

Smrt oblíbeného umělce Karla Gotta zasáhla celou zemi až překvapivě silně. Jeho písně zná asi každý a starší generace ho poslouchá celý život. Už jsme si také zvykli, že v anketě Zlatý slavík se bojovalo až o druhé místo. To první měl Karel Gott vždy jasné. Celá země truchlí a na mnoha místech, se kterými byl zpěvák spjat vznikla pietní místa. Do Ostravy jezdil sice pouze na koncerty, ale i tak začali lidé spontánně zapalovat svíčky na Masarykově náměstí. "Je to pro mně těžké. Pokud jsem mohla navštívila jsem všechny jeho koncerty. Nebyl namyšlený, byl to bezvadný člověk," řekla nám plačící žena. Další zapálila svíčku a svěřila nám, že seděla u televize, kde vzpomínali na umělce, až do 11 hodiny a pobrečela si. "Bude tady moc chybět," řekla nám další fanynka. 

Karel Gott byl pro mnohé lidi i vzorem slušnosti a ochoty, což se nám potvrdilo i při našem natáčení. Ani jednou se nám totiž nestalo, že by někdo z dotázaných fanoušků odmítl rozhovor. 

Další pietní místa spontánně vznikají i v jiných částech Moravskoslezského kraje. Např. v Bohumíně na náměstí u kina, na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, v Karviné na tamním zámečku, v Opavě na Horním náměstí nebo v Havířově u kyvadla.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

MESIT střední škola, o.p.s.

od 21 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

VALEO VÝMĚNÍKY TEPLA s.r.o.

od 29 469 Kč/měsíc

Detail

GAMA stavby s.r.o. - pracoviště

od 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků