Falešní zedníci shrábli zálohu a už se neukázali. Pátrá po nich orlovská kriminálka

Na svou důvěřivost doplatil muž z Orlové, který sháněl řemeslníky na zednické práce při stavbě rodinného domku. Ozval se mu totiž podvodník, který pak jen sebral zálohu na materiál a už se neozval. Majiteli domku zbylo jen číslo na mobil, které je nedostupné. Policie zveřejnila jejich fotografie i videozáznam.

Muž z Orlové stráví rodinný domek a potřeboval na odborné práce najmout zedníky. Proto si dal inzerát na internetových stránkách. Obratem na něj reagoval neznámý muž, který se představil jako pan Novák a že by teda ty práce provedl. Domluvili si schůzku na kterou poslal své tři údajné zaměstnance. Ti si celou stavbu prošmejdili a domluvili se co je potřeba udělat a hlavně za kolik. "Muži si prohlédli stavbu a učinili cenovou nabídku. Pak chtěli po majiteli zálohu ve výši 40 tisíc korun na nákup materiálu. Ten měli dovézt následující den. Muž jim peníze vydal, ale stavební materiál dodán nebyl a samozřejmě nebyly vykonány ani zednické práce," popisuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Už se asi šest týdnů nic neděje, takže je pravděpodobné, že šlo o podvodníky. Pan nová zřejmě neexistuje a jeho zednická firma taky ne. Odmlčel se i mobil. Naštěstí ale zachytili obhlídku falešné zednické party kamery, takže by je mohl někdo poznat a pomoct policii s jejich odhalením. "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Policie potřebuje ztotožnit muže z videozáznamu. Pokud jste je poznali, volejte linku 158," dodává mluvčí.

Kromě linky 158 mohou svědci zajít i přímo na nějakou služebnu policie. Pokud muže poznáváte, neváhejte. Je možné že tento podvod neprovedli poprvé ani naposledy.  
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 21:49
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 21:49
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 21:49
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků