Falešní zedníci shrábli zálohu a už se neukázali. Pátrá po nich orlovská kriminálka

Na svou důvěřivost doplatil muž z Orlové, který sháněl řemeslníky na zednické práce při stavbě rodinného domku. Ozval se mu totiž podvodník, který pak jen sebral zálohu na materiál a už se neozval. Majiteli domku zbylo jen číslo na mobil, které je nedostupné. Policie zveřejnila jejich fotografie i videozáznam.

Muž z Orlové stráví rodinný domek a potřeboval na odborné práce najmout zedníky. Proto si dal inzerát na internetových stránkách. Obratem na něj reagoval neznámý muž, který se představil jako pan Novák a že by teda ty práce provedl. Domluvili si schůzku na kterou poslal své tři údajné zaměstnance. Ti si celou stavbu prošmejdili a domluvili se co je potřeba udělat a hlavně za kolik. "Muži si prohlédli stavbu a učinili cenovou nabídku. Pak chtěli po majiteli zálohu ve výši 40 tisíc korun na nákup materiálu. Ten měli dovézt následující den. Muž jim peníze vydal, ale stavební materiál dodán nebyl a samozřejmě nebyly vykonány ani zednické práce," popisuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Už se asi šest týdnů nic neděje, takže je pravděpodobné, že šlo o podvodníky. Pan nová zřejmě neexistuje a jeho zednická firma taky ne. Odmlčel se i mobil. Naštěstí ale zachytili obhlídku falešné zednické party kamery, takže by je mohl někdo poznat a pomoct policii s jejich odhalením. "Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Policie potřebuje ztotožnit muže z videozáznamu. Pokud jste je poznali, volejte linku 158," dodává mluvčí.

Kromě linky 158 mohou svědci zajít i přímo na nějakou služebnu policie. Pokud muže poznáváte, neváhejte. Je možné že tento podvod neprovedli poprvé ani naposledy.  
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Družstvo Žovtneva - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

A.I.NOVBER s.r.o. - okres Pardubice

od 16 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků