Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci i policisté řeší stále častěji incidenty mladistvých, jsou téměř na denním pořádku

Zákeřnému útoku dvou výrostků musel v Ostravě - Vítkovicích čelit náhodný kolemjdoucí. Mladíci si muže ověšeného taškami vybrali přímo na přechodu pro chodce a než se vzpamatoval dostal kopance i ránu pěstí. Je to jeden z mnoha případů, kdy strážníci i policisté řeší přestupky mladistvých i nezletilých.

Tento incident zachytila kamera městské policie v Ostravě - Vítkovicích. Přímo na přechodu pro chodce dva 17letí mladíci zaútočili na 46letého muže. Schytal kopance i ránu pěstí do obličeje. Na místo vyrazila hlídka strážníků. Výrostci o záznamu nevěděli a vše popřeli. "Po verbální komunikaci, kdy došlo k výměně názorů, došlo i k fyzickému napadení muže. Hlídka na místě ztotožnila mladíky a předala celou věc k dořešení správnímu orgánu," potvrzuje mluvčí MP Ostrava Michael Beneš.

Incidenty mladistvých a nezletilých jsou při práci strážníků téměř na denním pořádku. V Ostravě - Svinově řádily dokonce tři nezletilé dívky mezi 10 a 12 roky. Byla už téměř půlnoc a ony házely sáčky s vodou a rozhazovaly odpadky z košů. "Strážníci tuto situaci řešili a následně museli přivolat i pracovnici sociálně právní ochrany dětí," dodává Beneš.

Strážníci i policisté přitom s dětmi a mládeží často pracují. Učí je nejen správnému chování, ale i varují před zločiny a nebezpečími. Existuje dokonce i kniha Policejních pohádek pro nejmenší děti. "Kniha obsahuje 16 příběhů, kdy se dětem snažíme na nejčastějších krizových situacích předestřít správné chování," vysvětluje policejní preventistka Gabriela Pokorná. 

Policejní pohádky jsou určeny hlavně pro školy, ale dají se sehnat i v knihovnách. Prevence je velmi důležitá a čím dříve se děti o úskalích života dozvědí, tím lépe. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

DEVAMA pliz s.r.o. - Kolín

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL Jugoslávská, Zábřeh

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Přelouč, Smetanova 1509, okres Pardubice

od 32 170 do 41 940 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků