LÉTA BĚŽÍ: 3. ročník Dne pěstounství v Moravskoslezském kraji

Už třetí ročník má za sebou akce Den pěstounství, kterou pořádá Moravskoslezský kraj. Její součástí je vždy i oceňování výjimečných lidí - rodin, u kterých našly zázemí děti, které by jinak skončily v ústavech.

Poděkování všem pěstounským rodinám za to, že vychovávají děti, které neměli štěstí ve své biologické rodině. Dárkem na Dni pěstounství byla pro všechny účastníky rodinná vstupenka do Světa techniky a také vyjížďka na Bolt Tower. Třetí ročník ale nabídl i spoustu další zábavy a programu. "Jde nám také o to široké veřejnosti ukázat, že tu ti pěstouni jsou a že i oni se mohou zapojit do toho procesu pěstounství. A pokud získají tu odvahu a otevřené srdce, aby se i oni přiřadili k tomu zástupu pěstounů v Moravskoslezském kraji," vysvětluje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Ti nejlepší navíc i letos obdrželi ocenění. Třeba manželé Flejberkovi, kteří vychovali už 12 dětí. "Já si připadám jako v nějaké síni slávy nebo někde. Za ty roky, které jsme se těm dětem věnovali. Za těch spoustu let jsme mnoho zažili a máme také mnoho zkušeností. Víme, že každé dítě potřebuje lásku mámy i táty i vzor. A taky rodinu, kde se cítí dobře," raduje se Václav Flejberk, oceněný pěstoun.

"My jsme původně pěstouni na přechodnou dobu. V současné době ještě pořád. Měli jsme už 9 dětí a to deváté právě nám zůstalo v dlouhodobé péči, protože se nenašla rodina," doplňuje oceněná pěstounka Daniela Macháčová.

Návrhy na ocenění pěstounů pochází od veřejnosti i přímo od doprovodných organizací, které pěstouny doprovázejí v jejich mnohdy nelehké roli.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 17.11. 20:29
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 17.11. 20:29
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 17.11. 20:29
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků