Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: 3. ročník Dne pěstounství v Moravskoslezském kraji

Už třetí ročník má za sebou akce Den pěstounství, kterou pořádá Moravskoslezský kraj. Její součástí je vždy i oceňování výjimečných lidí - rodin, u kterých našly zázemí děti, které by jinak skončily v ústavech.

Poděkování všem pěstounským rodinám za to, že vychovávají děti, které neměli štěstí ve své biologické rodině. Dárkem na Dni pěstounství byla pro všechny účastníky rodinná vstupenka do Světa techniky a také vyjížďka na Bolt Tower. Třetí ročník ale nabídl i spoustu další zábavy a programu. "Jde nám také o to široké veřejnosti ukázat, že tu ti pěstouni jsou a že i oni se mohou zapojit do toho procesu pěstounství. A pokud získají tu odvahu a otevřené srdce, aby se i oni přiřadili k tomu zástupu pěstounů v Moravskoslezském kraji," vysvětluje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Ti nejlepší navíc i letos obdrželi ocenění. Třeba manželé Flejberkovi, kteří vychovali už 12 dětí. "Já si připadám jako v nějaké síni slávy nebo někde. Za ty roky, které jsme se těm dětem věnovali. Za těch spoustu let jsme mnoho zažili a máme také mnoho zkušeností. Víme, že každé dítě potřebuje lásku mámy i táty i vzor. A taky rodinu, kde se cítí dobře," raduje se Václav Flejberk, oceněný pěstoun.

"My jsme původně pěstouni na přechodnou dobu. V současné době ještě pořád. Měli jsme už 9 dětí a to deváté právě nám zůstalo v dlouhodobé péči, protože se nenašla rodina," doplňuje oceněná pěstounka Daniela Macháčová.

Návrhy na ocenění pěstounů pochází od veřejnosti i přímo od doprovodných organizací, které pěstouny doprovázejí v jejich mnohdy nelehké roli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy