Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Vedení Moravskoslezského kraje diskutuje o projektu vlakotramvaje

Vedení Moravskoslezského kraje vyráží za lidmi v našem regionu. Na diskuzích padají nejrůznější témata. V Karviné, kde jsme natáčeli, byla řeč o ambiciozním plánu vlakotramvajové dopravy z Ostravy na Karvinsko.

Vlakotramvajové spojení mezi Ostravou, Orlovou, Karvinou a Havířovem. Lidé na něj kdysi byli zvyklí. Přesněji až do roku 1967 se tramvajemi mezi Ostravou a Karvinskem běžně cestovalo. Kraj chce tato města spojit díky ambicioznímu projektu, o kterém Jakub Unucka diskutoval právě s lidmi v Karviné. "Já osobně vidím potenciál Karviné úplně někde jinde. Z Karviné bude nová metropole a ten projekt tramvaje je hodně velký krok do budoucna. Díváme se 10 let plus, kdy ta situace bude úplně jiná," vysvětluje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakubu Unucka (ODS).

Kraj chce na projekt získat peníze z Evropské unie v novém programovém období, měl by stát zhruba 8 miliard korun. "Cílem je nabídnout rychlé, kvalitní spojení mezi třemi největšími městy, Ostravou, Havířovem a Karvinou. Bez Havířova to nedává smysl ekonomicky, protože tam je mnohem více lidí," pokračuje Unucka.

Kraj chce projekt předložit Evropské komisi a žádat o peníze. Začít stavět by se mohlo v roce 2026.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy