Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Začala dostavba obchvatu Třince: Třanovice - Nebory

Před několika dny začala dostavba obchvatu Třince. A to i přesto, že se stále řeší vyvlastnění posledního pozemku. Poslední část stavby, která uleví hlavně okolním obcím, by měla být hotová nejpozději za dvaatřicet měsíců.

Úsek I/68 - Třanovice - Nebory. Smlouva je podepsána, staveniště předáno. "Ta stavba je velmi důležitá pro celý kraj," řekl mimo jiné ve svém proslovu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

"Byl jsem tady v září, kdy jsem slíbil, že uděláme všechno pro to, abychom tu stavbu co nejdříve zahájili. ŘSD podepsalo smlouvu se zhotovitelem, předali si stavbu a dnešním dnem začíná stavba, která pomůže obyvatelům okolních vesnic i společnostem v okolí," řekl novinářům ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO).

5,5 kilometru dlouhý úsek bude napojen na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem, směrem do Polska a zpět. Cesta bude stát 2 miliardy. Vyvlastnění zbývajícího pozemku by dostavbu brzdit nemělo. "Já myslím, že jsme v jiné situaci, než na Prodloužené Rudné. Tady ta právní situace je pro ŘSD mnohem příznivější," říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).

Termín dokončení - květen roku 2022 - už vyhlížejí obyvatelé okolních obcí. Obchvat odvede ze Stříteže, Hnojníku a Ropice veškerou tranzitní dopravu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků