DOPRAVNÍ REVUE: Začala dostavba obchvatu Třince: Třanovice - Nebory

Před několika dny začala dostavba obchvatu Třince. A to i přesto, že se stále řeší vyvlastnění posledního pozemku. Poslední část stavby, která uleví hlavně okolním obcím, by měla být hotová nejpozději za dvaatřicet měsíců.

Úsek I/68 - Třanovice - Nebory. Smlouva je podepsána, staveniště předáno. "Ta stavba je velmi důležitá pro celý kraj," řekl mimo jiné ve svém proslovu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

"Byl jsem tady v září, kdy jsem slíbil, že uděláme všechno pro to, abychom tu stavbu co nejdříve zahájili. ŘSD podepsalo smlouvu se zhotovitelem, předali si stavbu a dnešním dnem začíná stavba, která pomůže obyvatelům okolních vesnic i společnostem v okolí," řekl novinářům ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO).

5,5 kilometru dlouhý úsek bude napojen na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem, směrem do Polska a zpět. Cesta bude stát 2 miliardy. Vyvlastnění zbývajícího pozemku by dostavbu brzdit nemělo. "Já myslím, že jsme v jiné situaci, než na Prodloužené Rudné. Tady ta právní situace je pro ŘSD mnohem příznivější," říká náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).

Termín dokončení - květen roku 2022 - už vyhlížejí obyvatelé okolních obcí. Obchvat odvede ze Stříteže, Hnojníku a Ropice veškerou tranzitní dopravu.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 0:41
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 0:41
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků