Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský Monte Christo se na svobodu neprokopal. Chyběly mu centimetry

Okresní soud rozhodoval o dalším osudu ostravského Monte Christa, který se pokoušel prokopat z vazební věznice. Bachaři ho ale odhalili těsně před dokončením chodby a tak mu přibyl k vyrobě a prodeji drog další trestný čin. Teď už si na něj ve vězení dají lepší pozor.

V Ostravské vazební věznici čekal na hlavní líčení u soudu 34letý Roman Pitel'. Na kontě měl hned několik trestných činů. Drogu pervitin vyráběl, bral i prodával a to dokonce i ve věznici. Kromě toho se mu při vaření drogy podařilo zapálit i byt v paneláku a tak mu přibylo obecné ohrožení. Nezahálel ale ani ve věznici a vysloužil si přezdívku Hrabě. Snažil se totiž ze své cely prokopat na svobodu do přilehlé budovy krajského soudu. "V době, kdy byl ve vazební věznici a čekal na soud, tak se pokusil pan obžalovaný uprchnout vykopáním tunelu. Byl přibližně 44 cm vysoký a široký a asi 100 cm dlouhý," popisuje státní zástupkyně Lenka Břesková.

Před soudem obžalovaný vše popíral a žádal dokonce propuštění na svobodu. Tvrdil, že nekopal tunel na svobodu, ale jen skrýš, kde by mohl tajně telefonovat. Prý byl už na konci a dvěma malými otvory prosvítalo světlo. V tu chvíli ale přišla kontrola a ta ho našla. U soudu mu to příliš nepomohlo. "Obžalovaný byl uznán vinným z celkem 7 skutků, které byly právně kvalifikovány jako několik trestných činů z nichž nejzávažnější byl pokus zvlášť závažného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Soud mu uložil úhrnný trest ve výměře 6 a půl roku," uvádí mluvčí Okresního soudu v Ostravě Dalibor Zecha.

Pro obžalovaného je to už jeho 8 trest v životě. Kvůli sklonu k útěku si také vysloužil po zuby ozbrojený doprovod vězeňské služby. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků