Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na změny v jízdních řádech. Začíná jezdit přímý Štramberský express

Nové jízdní řády, které vstoupí v platnost v polovině prosince, přinášejí několik změn. Cestující by se s nimi měli raději včas seznámit, aby se při cestování vyvarovali nepříjemným problémům. Jednou z novinek na železnici v regionu je Štramberský expres.

Představení novinek v železniční dopravě, které souvisí s novým jízdním řádem, se konalo v pátek při první prezentační jízdě Štramberského expresu. Nové přímé spojení Ostravy s Kopřivnicí zajistí České dráhy čtyřmi páry vlaků denně, na které navíc budou navazovat další spoje. 

“Z Ostravy budou jezdit přibližně v 7, 14, 16 a 18 hodin. Zpátky ze Štramberka se vracejí, zase je to do školy či do práce, v 6, 8,15 a v 17 hodin. Další změnou je prodloužení vlaků ze Suchdola nad Odrou ve večerních hodinách nejenom do Oder, ale až do Vítkova, aby právě cestující od Prahy, od posledního vlaku, se dostali i směrem na Budišovsko. Cestující ocení také noční spoj z Ostravy na Havířov a zlepšeno bude i spojení z Třinecka,” řekla v průběhu jízdy ředitelka Regionálního obchodního centra Českých drah v Ostravě Kateřina Divišová s tím, že po dokončení modernizace úseku u Dětmarovic se jízdní doba vlaků zkrátí o několik minut.  

Společně se Štramberským expresem čekají na cestují na železnici další novinky v regionální i dálkové dopravě. Patří mezi ně i možnost placení jízdného kartou, zavádění nových či modernizovaných vagonů i lokomotiv. 

“Počátkem příštího roku začneme vydávat novou generaci ODISky, která bude umět vše, co umí stávající ODISka a navíc bude mít dvě nové funkce. Bude obsahovat strukturu, která umožní nahrání veškerých aplikací Českých drah a další novinkou bude možnost zapojení do systému pražské a středočeské integrované dopravy, což pomůže lidem z Ostravska, kteří v Praze pracují či studují,” vysvětlil jednatel společnosti Koordinátor ODIS Aleš Stejskal.

Zásadní změny připravuje Moravskoslezský kraj na tratích, které nejsou elektrifikovány. Vlaky tam budou pohánět baterie nebo vodík. 

O tom bude TV Polar informovat v další reportáži.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Mateřská škola Pátek

od 27 300 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

GRANHUS pekařství s.r.o. - Ondřejov

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Vězeňská služba České republiky - Věznice Rýnovice

od 23 220 do 32 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků