Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeseníky lákají lyžaře. Víme, kde jezdí vleky

V Jeseníkách se postupně rozjíždí další a další vleky. Momentálně se lyžuje v Karlově, Branné a nově i v Malé Morávce, kde sjezdovky pokrývá až 60 cm technického a přírodního sněhu. Běžkaři zatím mají smůlu.

Také v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce už spustili vleky. Než se tak stalo, týden v kuse jela naplno sněžná děla a jako každoročně proběhla kompletní kontrola lanovky.

“Dělali jsme zátěžové zkoušky, kompletní kontrolu celého systému, všechno bylo v pořádku, takže jsme nachystaní a jak vidíte, už jedeme. Máme tady šestisedačku vyhřívanou s bublinama. Dneska to počasí trošku je extrémní, protože sněží, takže návštěvníci jsou pod bublinama, jsou schovaní, na ně nesněží,” uvádí Libor Petrů, vedoucí provozu

Kopřivná milovníkům zimního sportu nabízí dvě sjezdovky dlouhé 1300 a 900 metrů a také dětský vlek. Funguje i půjčovna a snowtubing. Podmínky pro lyžování jsou tady ideální.

V provozu je celý areál teď, je krásně vysněžený, nachystaný, takže obě dvě sjezdovky bych řekl jsou ve vynikajícím stavu a nepamatuju, kdy jsme měli první den sezóny tak skvěle připravený kopec, navíc i počasí teď velmi přeje, jak vidíte padá přirozený sníh, takže lyžovačka je skvělá, říká Karel Ležatka, provozovatel areálu

“Na snowboard jsem se těšila hodně a jelikož teďka hezky sněží a je to všechno takové super tady, protože je tady zároveň i přírodní sníh i ten nastříkaný, ale ten nastříkaný ani nejde poznat, ta se tady lyžuje i snowboarduje úplně nádherně a ostatní lidi, kteří tady jezdí a jak jezdím já tou lanovkou, tak slyším často jakože pochvaly na tenhle ski areál.”

“Těšíme se moc, ještě jsme teda neměli možnost si tady zajezdit, ale v nejbližší době se tady chystáme”

“Moc se těšíme všichni.”

“Lyžuje se dobře.”

“Je hodně fajn, super to tady máte.”

“Je tady krásně,super, úplně úžasné.”

Na Kopřivné se až do Vánoc lyžovat pouze o víkendech, aby byla zachována kvalita sněhu

“Chtěl bych, aby si to všichni maximálně užívali, protože si myslím, že ta střediska, která máme v Jeseníkách, jsou jedinečné. Myslím si, že prošly i do určité míry zase nějakou inovací v tom duchu, že jsou moderní technologie připraveny, celá řada programů pro lyžaře, takže jenom užijte si to.A odpočiňte a všem přeji krásné vánoce.” uvádí Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje

Co se týká novinek, tak na Kopřivné zavedli nový e-shop, který návštěvníkům zjednoduší přístup do areálu. Permici si mohou nově zakoupit přes telefon a vyhnou se tak frontám u pokladen. A navíc i ušetří.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků