Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Hříšníci, třeste se. Na osmi místech v MSK budou u žel. přejezdů chytré kamery

V celém Česku budou instalovány nové bezpečnostní kamery, budou inteligentní a správa železnic je chce ve spolupráci s policií nainstalovat na 14 železničních přejezdech v celém Česku. Některé z nich budou v Moravskoslezském kraji

14 kamer v celém Česku, z toho 8 bude v Moravskoslezském kraji. SŽDC zveřejnila seznam míst, kde nainstaluje chytré kamery. Vytipovat je pomohla policie. "My se nesnažíme ty řidiče nachytat, ale ten seznam jsme zveřejnili. Ten, kdo bude dodržovat dopravní předpisy, tak se nemusí ničeho bát," vysvětluje mluvčí SŽDC Marek Illiáš.

Kamery, které jsou na celé sítí, jsou podle mluvčího SŽDC jen dohledové. Záznamy ve většině případů neumožňovaly hříšníka postihnout, kvůli nedostatečnému rozlišení. "Tyto nové dohledové kamery mají vysoké rozlišení obrazového záznamu," dodává Illiáš.

Správa železniční dopravní cesty podepsala pro tento pilotní projekt memorandum s policií. Kamery budou postupně instalovány a aktivovány v první pololetí roku 2020. Pokud bude pilotní projekt vyhodnocen jako úspěšný, bude SŽDC pokračovat v nasazování těchto systémů i na dalších železničních přejezdech.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

GOLD MART s.r.o.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Kartáče Souček, s.r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ollero s.r.o., Ostrava

od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků