Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Hříšníci, třeste se. Na osmi místech v MSK budou u žel. přejezdů chytré kamery

V celém Česku budou instalovány nové bezpečnostní kamery, budou inteligentní a správa železnic je chce ve spolupráci s policií nainstalovat na 14 železničních přejezdech v celém Česku. Některé z nich budou v Moravskoslezském kraji

14 kamer v celém Česku, z toho 8 bude v Moravskoslezském kraji. SŽDC zveřejnila seznam míst, kde nainstaluje chytré kamery. Vytipovat je pomohla policie. "My se nesnažíme ty řidiče nachytat, ale ten seznam jsme zveřejnili. Ten, kdo bude dodržovat dopravní předpisy, tak se nemusí ničeho bát," vysvětluje mluvčí SŽDC Marek Illiáš.

Kamery, které jsou na celé sítí, jsou podle mluvčího SŽDC jen dohledové. Záznamy ve většině případů neumožňovaly hříšníka postihnout, kvůli nedostatečnému rozlišení. "Tyto nové dohledové kamery mají vysoké rozlišení obrazového záznamu," dodává Illiáš.

Správa železniční dopravní cesty podepsala pro tento pilotní projekt memorandum s policií. Kamery budou postupně instalovány a aktivovány v první pololetí roku 2020. Pokud bude pilotní projekt vyhodnocen jako úspěšný, bude SŽDC pokračovat v nasazování těchto systémů i na dalších železničních přejezdech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků