DOPRAVNÍ REVUE: 500.000 vydaných ODISek, teď přichází jejich nová generace

Bezkontaktní čipová dopravní karta ODIS. V Moravskoslezském kraji byla zavedena před bezmála devíti lety. Aktuálně jich je zaregistrováno půl milionu, tento počet dál poroste.

"ODISka nám jubiluje. Připravovat a vydávat jsme ji prostřednictvím dopravců začali počínaje rokem 2011. Nejprve ji začal vydávat Dopravní podnik Ostrava. Postupně se k tomu přidali další dopravci. Zájem o ODISku nadále trvá, protože v současné době se jedná jediný platební prostředek v rámci všech dopravců ODIS, který umožňuje cestování na jednotlivé jízdné, tak slouží i jako nosič pro dlouhodobé časové jízdné," vysvětluje jednatel KODIS a. s. Aleš Stejskal.

Bezkontaktní čipové karty nejsou v Moravskoslezském kraji žádnou novinkou, používány byly už koncem 90. let u většiny autobusových dopravců. Ale vzájemně byly nekompatibilní. První generace ODISek pomalu končí, KODIS má ve výrobě novou. "Bude zřejmě distribuována pravděpodobně od března roku 2020 a bude umět vše, co umí stávající ODISka a navíc v sobě bude mít zakomponovanou takzvanou MAB strukturu," dodává Stejskal. Všechny stávající ODISky zůstanou platné v rámci své šestileté životnosti.
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků