Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj bude do roku 2025 úplně bez dluhů

Současný dluh Moravskoslezského kraje činí zhruba dvě miliardy korun. Vedení kraje už má ale schválený ekonomický plán, který by měl náš kraj do roku 2025 zcela oddlužit.

„V současné době máme nasmlouvané úvěry, které v rámci rozpočtu a plánovaného splácení těchto úvěrů máme nastaveny tak, že do roku 2025 by byla nulová zadluženost kraje,“ oznámil Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek.

Už v letošním roce by se měl dluh snížit o zhruba 300 milionů korun. „To je to, co se nám daří: jednak snižovat zadluženost, ale zároveň udržet finance v těch strategických oblastech, kdy investice jsou ve stejné výši jako v loňském roce. Je to dáno zvýšeným příjmem v rámci celého rozpočtu kraje. Také se nám daří udržet strategické fondy, ze kterých budeme hradit velké investice,“ upřesnil Kania.

Snižování dluhu ale neznamená, že by se snižovaly investice. „Jsou to dopravní stavby, kdy budeme dokončovat Výškovické mosty a Bazaly. Pak jsou to investice do Střední školy ve Frýdku-Místku, kde zahájíme výstavbu nových dílen v objemu 120 milionů pro rok 2020, ale celkové náklady jsou 235 milionů korun,“ dodal náměstek hejtmana.

Investičních akcí kraje nad 100 milionů korun je více než deset.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Jiří Komínek- provozovna, nám. T.G. Masaryka 108/5, Prostějov

od 7 500 Kč/měsíc

Detail

LUHA zemědělská,a.s.

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

PARTNERS WORK družstvo, Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků