Kraj bude do roku 2025 úplně bez dluhů

Současný dluh Moravskoslezského kraje činí zhruba dvě miliardy korun. Vedení kraje už má ale schválený ekonomický plán, který by měl náš kraj do roku 2025 zcela oddlužit.

„V současné době máme nasmlouvané úvěry, které v rámci rozpočtu a plánovaného splácení těchto úvěrů máme nastaveny tak, že do roku 2025 by byla nulová zadluženost kraje,“ oznámil Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek.

Už v letošním roce by se měl dluh snížit o zhruba 300 milionů korun. „To je to, co se nám daří: jednak snižovat zadluženost, ale zároveň udržet finance v těch strategických oblastech, kdy investice jsou ve stejné výši jako v loňském roce. Je to dáno zvýšeným příjmem v rámci celého rozpočtu kraje. Také se nám daří udržet strategické fondy, ze kterých budeme hradit velké investice,“ upřesnil Kania.

Snižování dluhu ale neznamená, že by se snižovaly investice. „Jsou to dopravní stavby, kdy budeme dokončovat Výškovické mosty a Bazaly. Pak jsou to investice do Střední školy ve Frýdku-Místku, kde zahájíme výstavbu nových dílen v objemu 120 milionů pro rok 2020, ale celkové náklady jsou 235 milionů korun,“ dodal náměstek hejtmana.

Investičních akcí kraje nad 100 milionů korun je více než deset.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

TORINA CZ, s.r.o. - Mstětice, Všechromy, Kunice

od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo VINAVA - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

POKOVBA - V družstvo - okres Pardubice

od 97 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků