Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzemí se otevírá. V krajině břidlice to bude unikátní Flascharův důl

V Odrách se ještě letos otevře návštěvníkům Flascharův důl. Momentálně se dokončují stavební úpravy podzemních prostor, které jsou unikátní svým břidlicovým vrásněním.

Oderská břidlicová vrása je fenoménem, který se vymyká pravidlu. Vznikala nesmírným tlakem hrnoucího se bahna, které se zarolovalo jako těsto a později ztuhlo a zkamenělo. Ostatní vrásy tvoří jen břidlicové desky. A právě oderská vrása bude největším lákadlem Flašarova dolu

„Teď zrovna jsme ve fázi, že probíhají dokončující stavební úpravy podzimních prostor Flascharova dolu v Odrách a plánujeme otevření v červnu roku 2020. Je to historické důlní dílo z přelomu  19-.20.století, takže návštěvníci si budou moct toto dílo projít, zpřístupněno jim bude asi 350 metrů chodeb a několik těžebních komor,“ říká předsedkyně spolku Krajina břidlice Alena Zemanová.

Flascharův důl bude druhým dolem, který se otevře v krajině Břidlice kterou tvoří úźemí Budišova nad Budišovkou, Vítkova a Oder. Tím prvním je Raabova štola. A chystá se i otevření zatopeného Jezerního dolu. 

„Zde jsme ve fázi , že budeme připravovat projektovou dokumentaci  a plánujeme zahájit realizaci naučné stezky k Jezernímu dolu. Zatím to bude aktivita na povrchu s komiksy a zpřístupnění snad za rok,“ přibližuje Patrik Schramm (ODS), starosta Budišova nad Budišovkou.

Jezerní důl bude jediný, ve kterém se svezeme na lodičkách. Do 12timetrové hloubky se návštěvníci dostanou po točitých schodech a loďkou pak projedou hned několika komorami.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Parfaitement s.r.o. - pracoviště

od 16 900 Kč/měsíc

Detail

ASFALT OK GROUP s.r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

PEPE LOPEZ Y FAMILIA spol. s r.o - pracoviště Chomutov

od 22 400 do 36 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků