Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na silniční houpačce u Chotěbuze se lidem v autech zvedá žaludek

Ostravská dálnice není v regionu jedinou rychlostní silnicí, která se vlní. Nepříjemné pocity na žaludku lidé zažívají také na silnici u hranice s Polskem v Chotěbuzi.

Jako na houpačce. Tak si připadají všichni motoristé, kteří projíždějí silnicí pro motorová vozidla poblíž hraničního přechodu v Chotěbuzi. Značná výšková nerovnost u silničního mostu tam prověřuje nejen žaludky lidí v autech, ale také stabilitu nákladu. Situace je tam podobná jako na zvlněné dálnici u Ostravy. I v úseku u Chotěbuze musela být snížena rychlost, aby nedošlo k nehodě, nebo poškození vozidel či nákladu, který převážejí. 

Minimálně do jara budou muset řidič nepříjemnou houpačku strpět. Oprava úseku je rozplánována na dva roky. 

“Oprava bude zahájena letos v dubnu, a to opravou mostu směru na Frýdek-Místek. Druhý most je plánován na příští rok. Oprava nerovností v tomto úseku mimo tyto mosty je plánována také na období 2020-2021, přesné datum prozatím nebylo stanoveno,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Místní obyvatelé vědí, že oprava bude jen dočasná. Nestabilní podloží silnice a také její okolí je totiž v nepřetržitém pohybu. Asfalt se po nějaké době opět zvlní a bude se muset opravovat znovu. 

“Jezdíme tady po té cestě často a víme, že to tady často opravují,” potvrdila obyvatelka Chotěbuze. 

Udržování důležité silnice poblíž státní hranice je nekonečný proces, který stojí miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy