Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chce reagovat na změny klimatu. Chystají se zelené střechy i vodní plochy

Moravskoslezský kraj chce reagovat na změny klimatu a proto připravil adaptační strategii. V plánu jsou zelené střechy, vodní plochy i spousta dalších projektů v dopravě, průmyslu i lesním hospodářství. Jejich realizace nás čeká v průběhu desítek let.

Zatravněné střechy, vodní plochy, zastínění nebo třeba zelené fasády. Tak by mohla vypadat opatření, která by mohla pomoci zmírnit dopady změny klimatu, které jsme v posledních letech svědky. Moravskoslezský kraj chce být připraven a proto schválili radní adaptační strategii, kterou se budou krajské projekty řídit. "Je to materiál, který bude mít smysl pokud v něm budou opatření a řešení celé řady problémů, které v kraji máme. Jeden z nich je snížení teploty ve městech, je to problematika boje se suchem, redukce smogu i znečištění ozónem," vybírá hejtman MS kraje Ivo Vondrák některé problémy.

Na změny klimatu je nutné reagovat ve stavitelství, lesním a vodním hospodářství, v dopravě, cestovním ruchu i průmyslu. Příkladem projektu může být krajský projekt, který řeší pohornickou krajinu na Karvinsku a její přeměnu. "Jedním z implementačních nástrojů je projekt LIFE pohornická krajina. Koncept tohoto projektu schválila Evropská komise koncem roku a požádala kraj, aby předložil plnou žádost," popisuje náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová.

Adaptační strategie na dopady změny klimatu vychází z předchozí Analýzy zranitelnosti MS kraje vůči dopadům klimatické změny s výhledem do roku 2050 a orientačně do roku 2090. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

KPM elektro, s.r.o. - pracoviště Pacov

od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace

od 33 400 do 57 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků