MS kraj chce reagovat na změny klimatu. Chystají se zelené střechy i vodní plochy

Moravskoslezský kraj chce reagovat na změny klimatu a proto připravil adaptační strategii. V plánu jsou zelené střechy, vodní plochy i spousta dalších projektů v dopravě, průmyslu i lesním hospodářství. Jejich realizace nás čeká v průběhu desítek let.

Zatravněné střechy, vodní plochy, zastínění nebo třeba zelené fasády. Tak by mohla vypadat opatření, která by mohla pomoci zmírnit dopady změny klimatu, které jsme v posledních letech svědky. Moravskoslezský kraj chce být připraven a proto schválili radní adaptační strategii, kterou se budou krajské projekty řídit. "Je to materiál, který bude mít smysl pokud v něm budou opatření a řešení celé řady problémů, které v kraji máme. Jeden z nich je snížení teploty ve městech, je to problematika boje se suchem, redukce smogu i znečištění ozónem," vybírá hejtman MS kraje Ivo Vondrák některé problémy.

Na změny klimatu je nutné reagovat ve stavitelství, lesním a vodním hospodářství, v dopravě, cestovním ruchu i průmyslu. Příkladem projektu může být krajský projekt, který řeší pohornickou krajinu na Karvinsku a její přeměnu. "Jedním z implementačních nástrojů je projekt LIFE pohornická krajina. Koncept tohoto projektu schválila Evropská komise koncem roku a požádala kraj, aby předložil plnou žádost," popisuje náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová.

Adaptační strategie na dopady změny klimatu vychází z předchozí Analýzy zranitelnosti MS kraje vůči dopadům klimatické změny s výhledem do roku 2050 a orientačně do roku 2090. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

TOPAZ TOUR company s.r.o.okres Příbram

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

EntryIdea s.r.o. /JIŽNÍ SPOJKA KAČEROV/

od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

WELTON CAPITAL s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků