Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chce reagovat na změny klimatu. Chystají se zelené střechy i vodní plochy

Moravskoslezský kraj chce reagovat na změny klimatu a proto připravil adaptační strategii. V plánu jsou zelené střechy, vodní plochy i spousta dalších projektů v dopravě, průmyslu i lesním hospodářství. Jejich realizace nás čeká v průběhu desítek let.

Zatravněné střechy, vodní plochy, zastínění nebo třeba zelené fasády. Tak by mohla vypadat opatření, která by mohla pomoci zmírnit dopady změny klimatu, které jsme v posledních letech svědky. Moravskoslezský kraj chce být připraven a proto schválili radní adaptační strategii, kterou se budou krajské projekty řídit. "Je to materiál, který bude mít smysl pokud v něm budou opatření a řešení celé řady problémů, které v kraji máme. Jeden z nich je snížení teploty ve městech, je to problematika boje se suchem, redukce smogu i znečištění ozónem," vybírá hejtman MS kraje Ivo Vondrák některé problémy.

Na změny klimatu je nutné reagovat ve stavitelství, lesním a vodním hospodářství, v dopravě, cestovním ruchu i průmyslu. Příkladem projektu může být krajský projekt, který řeší pohornickou krajinu na Karvinsku a její přeměnu. "Jedním z implementačních nástrojů je projekt LIFE pohornická krajina. Koncept tohoto projektu schválila Evropská komise koncem roku a požádala kraj, aby předložil plnou žádost," popisuje náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová.

Adaptační strategie na dopady změny klimatu vychází z předchozí Analýzy zranitelnosti MS kraje vůči dopadům klimatické změny s výhledem do roku 2050 a orientačně do roku 2090. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 19 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště: Havlíčkova

od 9 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků