Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

EKO MAGAZÍN: Na Infothermě se letos představilo přes 350 vystavovatelů

Výstaviště Černá louka v lednu hostilo už 27. ročník Infothermy. Veletrhu, který přináší přehlednou nabídku možností vytápění, včetně úspor energií. Letošním silným tématem Infthermy byla fotovoltaika a akumulace elektřiny. Lidé se zajímali o nabídku kotlů, blíží se totiž rok 2022, kdy nebude možné používat neekologické kotle na tuhá paliva.

Kotlíkové dotace, projekt, který už od roku 2012 podporuje výměnu neekologických kotlů. Od té doby je už v regionu vyměněno 17 tisíc kotlů na tuhá paliva. MS kraj v rámci kotlíkových dotací rozdal 1,5 mld korun. Nabídku vytápění nabízí veletrh Infotherma. Na jednom místě je k vidění aktuální nabídka trhu.

“Infotherma roste prostorově a tématicky. Dříve jsme začínali ve Frýdlantu n/O, kde to byly provizorní prostory. V roce 2007 jsme se přestěhovali tady na výstaviště Černá louka. Kapacita tady je 2x větší. Dříve to bylo o kotlích, potom hlavně o izolacích a topení a dnes o komfortu bydlení,” dodala Alena Bujáková, ředitelka Infothermy.

“V dnešním domě musí technologie spolupracovat. Je to spojené s tím, že se zkracuje topná sezóna a domy se zateplují. Potřeba na vytápění domů je tak čím dál nižší. A s tím se zvyšují požadavky na to, jak se bude ohřívat voda, když už je kotel malý, jak se bude větrat v zatepleném domě,” doplnila Dagmar Kopačková, odborný garant Infothermy.

Lidé se na Infothermě nezajímají jen o nabídku kotlů, ale i o tepelná čerpadla, fotovoltaiku a zařízení ke kumulaci elektřiny. Velká část spotřebitelů hledala větrání s rekuperací, které se využívá v zateplených domech.

 "Díval jsem se na rekuperace a to, co je na trhu, já už dům mám, tak se dívám, co bych využil v budoucnu. Já jsem projektant, takže jdu si oživit výrobkovou základnu kotlů a všeho k tomu. Shnáním soláry a novou kotelnu pro fabriku.Já jsem se chtěl podívat na nějaký biokrb, ale zatím jsem ještě na žádný nenarazil," vypovídají návštěvníci Infothermy.

Návštěvníkům veletrhu odborníci a prodejci poradí, co je pro jejich konkrétní dům vhodné a jakou cestou se vydat. Letošního 27. ročníku se zúčastnilo 350 domácích a zahraničních firem a institucí.

 “Nabízíme kotle na uhlí, štěpku, peletu a také tepelná čerpadla. Lidé ještě pořád mají zájem o uhelné kotle a bojlery s tepelným čerpadlem," říká prodejce.

 Pořadatelé veletrhu kladou důraz na komplexní ucelené informace. Návštěvníci získají přehled o aktuální nabídce trhu zaměřené na vytápění přímo od výrobců. Další souvislosti nabídne doprovodný program.

“Proto je pro ně “Dům plný energie a informací, kde informace jsou s komentářem, po celou dobu výstavy je připraven doprovodný program zdarma. Tady si návštěvníci vyberou přednášky, které je zajímají k tomu, co potřebují hledat,” dodala Dagmar Kopačková.

Pro návštěvníky je tradičně velmi atraktivní edukativní show Smokemana z Výzkumného energetického centra VŠB. Na jednoduchých a logických příkladech jim ve stanu představí zásady správného vytápění a také to, co se stane, když naopak neřeší, co do ovzduší vypouští. Veletrh Infotherma návštěvníkům nabízí kompletní informace o vývoji technologií k vytápění a srovnávání různých způsobů výroby tepla. Každoročně ho během čtyř dní navštíví okolo 26 tisíc návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy