Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská porodnice plní přání budoucím maminkám, nemohou si ji vynachválit

Krnovská porodnice patří k nejlepším v Česku a sbírá jedno ocenění za druhým. Aktuálně si převzala hned dva prestižní certifikáty, a to za vstřícný přístup k rodičkám a za vzornou spolupráci na projektu Přirozený porod v porodnici.

Budoucí maminky se mají v krnovské porodnici jako v bavlnce. Plní jima tady téměř všechna jejich přání. Není tak divu, že si ji vybírají ženy z širokého okolí. 

“My jsme tady strašně spokojení, vybírali jsme porodnici strašně dlouho a jsme strašně rádi, že jsme si vybrali zrovna krnovskou porodnici, protože nám vyšli ve všem vstříc. Strašně krásně se tady o nás starají. Tady na novorozeneckém oddělení jsme jak na dovolené,” chválí porodnici jedna z čerstvých maminek.

“Ten přístup k rodičům celkově je tady výborný,” říká její manžel

“Snažíme se vyhovět rodičkám tak, aby měly porod takový, jaký si přejí. Aby i to zázemí měly takové, jaké chtějí. Na druhé straně vždycky dbáme na to, že rodí ve zdravotnickém zařízení, takže jsou určité hranice, které nikdy nepřijdeme. 

Spádová oblast naše je vlastně celé Bruntálsko. Problém Krnova je, že leží na hranici s Polskem, takže polovička spádové kružnice je mimo náš region, takže k nám chodí i hodně rodiček z jiného regionu. Z Ostravska, Olomoucka apod.,” uvádí Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice

Krnovská porodnice patří mezi dvě desítky porodnic v Česku, které se zapojily do projektu Přirozený porod v porodnici a dlouhodobě si drží vysoký standard. Dobrou zprávou je, že v těchto porodnicích klesá počet porodů císařským řezem. 

“Zde není nadbytek některých výkonů, které považujeme v porodnictví za rutinní a zároveň mají velmi spokojené rodičky. Jak teda ta tvrdá data z toho porodnictví, tak ta měkká data, ta spokojenost vlastně rodiček, je vynesla do popředí,” říká Tomáš Raiter, zakladatel projektu PPP

“Mají možnost u nás rodit ve stoje, v sedě, ve vaně, porod do vody, na porodním lůžku, na boku, na čtyřech. Může mít muzikoterapii, tzn., že svoji hudbu si může pustit, aromaterapii, masáže různé se provádějí,” dodává Lenka Petřeková, vrchní sestra

V krnovské porodnici se loni narodilo bezmála 800 dětí. Z toho o něco málo více chlapečků než holčiček. Nejoblíbenějšími jmény byly Tomáš a Eliška. A rodiče vybírali i exotická jména jako Laila-Sofia, Jasmína-Mia, Diego nebo Barnabáš.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy