Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární loď Niké Richarda Konkolského ozdobila U6

V Malém Světě techniky U6 v Dolních Vítkovicích v Ostravě vznikla nová expozice, která představuje loď Niké legendárního mořeplavce Richard Konkolského. Expozice je interaktivní, určena především dětem, a jmenuje se Niké se vrací domů.

Tak to je ona. Slavná loď, se kterou ještě slavnější kapitán Richard Konkolski poprvé v sóloplavbě obeplul celou zeměkouli. Po 48 letech se vrátila domů, konkrétně do vítkovické U6. „Je to moc fajn pocit, že se Niké vrátila domů. Mám radost, že je ta expozice rozmanitá, věřím, že si ji děti co nejvíce užijou,“ řekl mořeplavec Richard Konkolski.

Slavnostní otevření si nenechala ujít řada osobností – třeba ten, co svět obletěl, nebo ten, který se na svět díval z jeho nejvyššího vrcholu. „Máme hodně společného – oba jsme cestovali lodí, i když já kosmickou. Viděl jsem moře i oceány na vlastní oči z velké výšky a smekám, že to Richard na tak malé lodi zvládl,“ vysekl poklonu kosmonaut Vladimír Remek. A Leopold Sulovský, první český horolezec na Mt. Everestu, dodal: „Nedovedu si představit, že pan Konkolski vydržel tolik týdnů na lodi úplně sám. To chce obrovskou dávku trpělivosti. Já ho obdivuji.“

Legendární loď Niké bude v Malém Světě techniky vystavena do konce října.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

OVS Logistics s.r.o. Hlavní město Praha, Praha-východ

od 19 800 Kč/měsíc

Detail

Petr Havel - KAVÁRNA Janský potok II.

od 22 000 Kč/měsíc

Detail

RUSZIN CZ s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků