Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární loď Niké Richarda Konkolského ozdobila U6

V Malém Světě techniky U6 v Dolních Vítkovicích v Ostravě vznikla nová expozice, která představuje loď Niké legendárního mořeplavce Richard Konkolského. Expozice je interaktivní, určena především dětem, a jmenuje se Niké se vrací domů.

Tak to je ona. Slavná loď, se kterou ještě slavnější kapitán Richard Konkolski poprvé v sóloplavbě obeplul celou zeměkouli. Po 48 letech se vrátila domů, konkrétně do vítkovické U6. „Je to moc fajn pocit, že se Niké vrátila domů. Mám radost, že je ta expozice rozmanitá, věřím, že si ji děti co nejvíce užijou,“ řekl mořeplavec Richard Konkolski.

Slavnostní otevření si nenechala ujít řada osobností – třeba ten, co svět obletěl, nebo ten, který se na svět díval z jeho nejvyššího vrcholu. „Máme hodně společného – oba jsme cestovali lodí, i když já kosmickou. Viděl jsem moře i oceány na vlastní oči z velké výšky a smekám, že to Richard na tak malé lodi zvládl,“ vysekl poklonu kosmonaut Vladimír Remek. A Leopold Sulovský, první český horolezec na Mt. Everestu, dodal: „Nedovedu si představit, že pan Konkolski vydržel tolik týdnů na lodi úplně sám. To chce obrovskou dávku trpělivosti. Já ho obdivuji.“

Legendární loď Niké bude v Malém Světě techniky vystavena do konce října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků