Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Lichnově pálili klestí a málem jim shořel dům. Hasiči varují před rizikem velkých požárů

Šest jednotek hasičů bojovalo v úterý odpoledne s požárem v Lichově na Novojičínsku. Od pálení klestí tam málem shořel rodinný dům. Nikomu se naštěstí nic nestalo a škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun. Hasiči obzvláště v těchto dnech, kdy potřebují každého člověka pro boj s koronavirem, varují před rizikem požárů v přírodě. Jen za poslední týden jich museli řešit 60.

Rozfoukané žhavé uhlíky zapálily hromadu dřeva, kůlnu, garáž i střechu přístavby rodinného domu. Kdyby nepřijeli hasiči včas, zřejmě by rodina z Lichnova na Novojičínsku přišla i o střechu nad hlavou. "Hasiči dostali oheň pod kontrolu za více než hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování s rozebíráním konstrukcí. Obsluha ohně si zřejmě mj. neuvědomila, že vane chvílemi velmi silný vítr," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů, jedna profesionální a pět dobrovolných. Předběžná škoda byla odhadnuta nejméně na 200 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.

V Moravskoslezském kraji museli hasiči od března likvidovat už 120 požárů v přírodě, tedy v lesích, na polích a lukách, zahradách a skládkách. Z toho jen za první týden v dubnu jich bylo 60. Za většinu z nich může manipulace s otevřeným ohněm (pálení klestí, ohníčky, kouření, vaření atd.). "V březnu činila celková škoda u došetřených požárů více než 415 tisíc korun, když hasiči uchránili majetek za 1,1 milionu korun," doplnil Kůdela.

V době, kdy hasiči zásadním způsobem participují na opatřeních proti koronaviru Covid 19, opravdu potřebují každého hasiče, a proto prosí obyvatele, aby se snažili v maximální možné míře předcházet vzniku požárů, zejména v přírodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy