Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice mjr. Nováka v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Lidé parkují, kde se dá

V Ostravě-Jihu běží všechny investiční kce podle plánu. Práce nezastavila ani koronavirová krize. Momentálně se opravují komunikace a chodníky. A začala i vůbec největší investiční akce letošního roku, rekonstrukce ulice majora Nováka.

Na Jihu začala oprava ulice majora Nováka za 46 milionů korun. Jde o největší investiční akci obvodu v letošním roce. Rekonstrukcí projde nejen celá ulice, ale také chodníky a přilehlá parkovací místa. “Bude probíhat ve třech etapách, začala v pondělí po Velikonocích a skončí 29.listopadu. Všichni obyvatelé přilehlých domů dostali plánek do svých schránek a do svých domů aby věděli, jak budou práce pokračovat a kde mohou zanechat svá vozidla po dobu rekonstrukce,” uvádí Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava.-Jih. “Po dobu probíhající rekonstrukce je opravdu třeba používat náhradní parkovací plochy, a to jak na ulici dr. Martínka, tak v přilehlém okolí, jak je to prostě možné. Součástí té rekonstrukce je samozřejmě i oprava chodníků. Stav chodníků v obvodu jsme zmapovali už v roce 2016. A to pasportem chodníků,” říká Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

Aktuálně je v něm vedeno přes 300 tisíc kilometrů chodníků, o které obvod pečuje a zajišťuje jejich údržbu a případné opravy a rekonstrukce. Začala i rekonstrukce ulice Moravská, kterou zajišťuje ostravský magistrát. Spolu s ní bude opraveno i vodovodní potrubí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy