Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu kvůli rekonstrukci vystěhovali celý dům. Byty si teď nájemníci nemohou vynachválit

V Ostravě-Jihu si pilotně vyzkoušeli rekonstrukci plně obsazeného bytového domu. Týkala se 12 bytových jednotek na ulici Volgogradská v Zábřehu. Dosud byty radnice opravovala jednotlivě poté, co se byt uvolnil.

Městský obvod Ostrava-Jih vůbec poprvé zrekonstruoval celý dům najednou. Všichni nájemníci tak museli zhruba na jeden měsíc opustit své domovy. A rozhodně toho nelitují. “Je to moc pěkné, ještě musí dodělat prahy. Hodně roků tu bydlím a říkám si škoda, že nejsem mladší, když je to teď tak pěkné,” má radost jedna z nájemnic. “Líbí se mi hodně, je to pěkné jenom to mělo být před 10 roky. My už máme roky, já nevím, jestli to vůbec užiji. Kuchyńská linka se mi líbí, líbí se mi i koupelna, prostě všechno,” říká další nájemnice. 

Radnice všem nájemníkům, kteří projevili zájem, zajistila náhradní ubytování. V celém domě na ulici Volgogradská 159 poté měnila umakartová jádra za sádrokartonová a rekonstrukcí prošly i chodby a kuchyně. “Nájemníci si mohli vybrat z barevných řešení jednotlivých vizuálů. Došlo také k rozšíření stávajícího stavu koupelny a mohli si vybrat, zda chtějí vanu či sprchový kout. Od běžné zakázky se to liší v tom, že ve standardní zakázce upravujeme byt po bytě, nicméně v rámci tohoto pilotního projektu jsme si chtěli vyzkoušet výměnu všech jader v rámci celého domu,” uvádí Markéta Langrová, místostarostka MOb Ostrava-Jih

Rekonstrukce si vyžádala bezmála 4 miliony korun a celý její průběh se teď bude vyhodnocovat. V budoucnu chce radnice takto rekonstruovat i další bytové domy.

Nahlásit chybu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail