Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodloužená Rudná je komplet. Stavebníci už položili i lávku

  • Ostrava,

Dnes pro vás máme skvělou zprávu, která definitivně uzavírá jednu z velkých kauz našeho kraje v posledních letech. Byla totiž položena lávka přes Prodlouženou Rudnou, čímž byla vlastně stavba celkově dokončena. Řidiči proto ve středu museli přetrpět kompletní uzavření silnice.

Řidiči, kteří dnes chtěli využít k dopravě do zaměstnání Prodlouženou Rudnou, si asi ráno trochu zanadávali. I když už je cesta 4 měsíce v provozu, stále chyběl most pro chodce a cyklisty, který by jednoduše spojil Family park Skalka s Porubou. To už je minulostí. Nejprve ale musela být kvůli bezpečnosti Prodloužená Rudná uzavřena. "Lidé si zase vyzkoušeli, jaké to bylo před Vánocemi. Uvědomí si, co ta Prodloužená Rudná znamená pro Porubu," uvádí náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Stavebníci připravili pilíře, aby mohl být most ustaven přesně na milimetry. Speciální autojeřáb s nosností 220 tun se nejprve vyvážil mnohatunovým závažím a pak už šlo všechno hladce. Ustavení mostu trvalo asi 30 minut. Od čtvrtečního rána se doprava na Prodlouženou Rudnou vrátí a Porubě se tak definitivně uleví. “Co se týče ulice 17.listopadu, tak v různých úsecích zde došlo ke snížení dopravy o 40 až 50 procent s tím, že samozřejmě ten nejvíce významný směr je směr Opava, kde zaznamenáváme snížení dopravy až přes 50 procent. Co se týče dalších úseků v Porubě, což je známá velice vytížená křižovatka Martinovská Opavská, tak zde jsme nezaznamenali tak velké snížení, opravdu okolo 10, maximálně 15 procent, takže potřeba stavby severního spoje je stále aktuální,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba.

U lávky ještě chybí dokončit příjezdové cesty. Ty by měly být hotovy asi během jednoho měsíce, takže první chodci a cyklisté by mohli přes lávku vyrazit na začátku prázdnin.

VIDEO: Unikátní letecké záběry pokládání lávky "Richtárky" přes prodlouženou Rudnou

Nahlásit chybu


K tématu
POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail