Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodloužená Rudná je komplet. Stavebníci už položili i lávku

  • Ostrava,

Dnes pro vás máme skvělou zprávu, která definitivně uzavírá jednu z velkých kauz našeho kraje v posledních letech. Byla totiž položena lávka přes Prodlouženou Rudnou, čímž byla vlastně stavba celkově dokončena. Řidiči proto ve středu museli přetrpět kompletní uzavření silnice.

Řidiči, kteří dnes chtěli využít k dopravě do zaměstnání Prodlouženou Rudnou, si asi ráno trochu zanadávali. I když už je cesta 4 měsíce v provozu, stále chyběl most pro chodce a cyklisty, který by jednoduše spojil Family park Skalka s Porubou. To už je minulostí. Nejprve ale musela být kvůli bezpečnosti Prodloužená Rudná uzavřena. "Lidé si zase vyzkoušeli, jaké to bylo před Vánocemi. Uvědomí si, co ta Prodloužená Rudná znamená pro Porubu," uvádí náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Stavebníci připravili pilíře, aby mohl být most ustaven přesně na milimetry. Speciální autojeřáb s nosností 220 tun se nejprve vyvážil mnohatunovým závažím a pak už šlo všechno hladce. Ustavení mostu trvalo asi 30 minut. Od čtvrtečního rána se doprava na Prodlouženou Rudnou vrátí a Porubě se tak definitivně uleví. “Co se týče ulice 17.listopadu, tak v různých úsecích zde došlo ke snížení dopravy o 40 až 50 procent s tím, že samozřejmě ten nejvíce významný směr je směr Opava, kde zaznamenáváme snížení dopravy až přes 50 procent. Co se týče dalších úseků v Porubě, což je známá velice vytížená křižovatka Martinovská Opavská, tak zde jsme nezaznamenali tak velké snížení, opravdu okolo 10, maximálně 15 procent, takže potřeba stavby severního spoje je stále aktuální,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba.

U lávky ještě chybí dokončit příjezdové cesty. Ty by měly být hotovy asi během jednoho měsíce, takže první chodci a cyklisté by mohli přes lávku vyrazit na začátku prázdnin.

VIDEO: Unikátní letecké záběry pokládání lávky "Richtárky" přes prodlouženou Rudnou
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Global elektro s.r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Mateřská škola, Holešov, Grohova 1392, okres Kroměříž

od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků