Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj vede žebříček úspěšnosti chytré karantény

Chytrá karanténa funguje na jedničku. V Moravskoslezském kraji dokonce zatím nejlépe z celé země. Operátoři pomocí ní uskutečnili v kraji už 1158 telefonátů, díky kterým se daří dohledávat případné nakažené. Od počátku fungování chytré karantény v České republice se dohromady uskutečnilo zatím 3 282 hovorů.

Chytrá karanténa je postavená na 4 základních pilířích komunikace. V prvním hovoru získají hygienici souhlas s trasováním nakaženého, poté na základě údajů od mobilního operátora a z platebních karet vytvoří vzpomínkovou mapu za posledních 5 dní. Ve druhém telefonátu provedou s nakaženým epidemiologický rozhovor s rozborem mapy. Ve třetí fázi se volá všem rizikovým kontaktům, se kterými se nakažený setkal. Poslední část spočívá v kontaktování praktických lékařů, kteří by měli situaci s rizikovým pacientem probrat a případně mu nařídit karanténu nebo ho poslat na testy.  

Dohromady těchto telefonátů uskutečnili epidemiologové v Moravskoslezském kraji už 1158, což je nejvíce z celé republiky. Druhý Jihomoravský kraj má 1095 telefonátů. Vyplývá to z údajů, které v neděli zveřejnil Ivo Vondrák. "Často se na tomto místě objevuje postesk nad tím, kolik máme nových případů denně. Jedno ze zdůvodnění je, že nepodceňujeme testování, ale také velmi pečlivě dohlédáváme případné nakažené. Důkazem budiž výstup z Chytré karantény. Jsme v trasování na prvním místě v republice," napsal hejtman na sociální síť. V České republice bylo zatím dohromady uskutečněno 3 282 telefonátů.

"Je to dáno hlavně tím, že od počátku jsme do toho šli naplno, vybavili jsme vojenské mediky technikou a okamžitě jsme napojili naši vlastní krajskou aplikaci do trasovacího systému Daktela, to zatím nemá žádný jiný kraj. Dáváme do něj všechna zjištěná data o trasovaných lidech," doplnil náměstek hejtmana Jakub Unucka.

V Moravskoslezském kraji bylo v neděli k 10:00 evidováno už 1043 nakažených. Přírůstek za posledních 24 hodin byl 11 lidí. Celkově se už uzdravilo 454 nemocných, v léčení tak zůstává ještě 560 lidí. 

V prvním kole krajského plošného testování se o tomto víkendu testuje 896 lidí. Sobotní testy zatím podle hejtmana neodhalily žádného nakaženého.

V celém Moravskoslezském kraji začalo plošné testování. Otestuje se 5000 dobrovolníků
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

ADAM VELKOOBCHOD, s.r.o. - Olšany

od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

1. Pražská agentura práce s.r.o. - Jirny

od 14 900 Kč/měsíc

Detail

DRAGONIS, s.r.o.

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků