Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Expozici po koronavirové pauze otevřel i Archeopark v Chotěbuzi

Tak jako současná celosvětová pandemie ovlivňuje náš život, podobné historické milníky provázejí lidstvo od nepaměti. Díky objevům při vykopávkách na Těšínsku se můžeme podívat na život našich předků v pravěku a středověku. Po nucené koronavirové pauze se znovu otevřely expozice Archeoparku v Chotěbuzi.

Jedna z nejzajímavějších turistických lokalit v Moravskoslezském kraji opět vítá své návštěvníky. Archeopark v Chotěbuzi po karanténě znovu otevřel svou expozici.

Návštěvní doba byla mírně upravena. Otevřeno je nyní od úterý do neděle v době od 9. do 17. hodiny.

Do venkovní historické akropole se návštěvníci ještě několik měsíců nepodívají, mnoho zajímavých exponátů si však mohou prohlédnout v hlavní budově archeoparku.

“Archeopark se skládá ze dvou částí. Z venkovní části, která je momentálně nepřístupná pro návštěvníky, protože tam probíhá velká rekonstrukce. Pak máme druhou část, a to je vstupní budova, kde si návštěvníci mohou prohlédnout archeologickou expozici. Obsahuje nejrůznější předměty, které se nalezly v průběhu několika let výzkumu. Součástí expozice je také přírodovědná expozice s nejrůznějšími vycpanými zvířaty,” řekla vedoucí archeoparku Lucie Rucká.

V průběhu karantény pracovníci archeoparku nelenili a muzeum zvelebovali. Připravovali také různé programy pro školní výpravy. Vesměs všechny exponáty pocházejí od lidí, kteří v místě kdysi žili. Jedním z nejzajímavějších exponátů je kostra psa. Jedná se o chrta. Jako luxusní zvíře si ho mohl dovolit jen movitý velmož.

“Exponáty, které tady mohu návštěvníci vidět, pochází z pravěku a raného středověku. Z nejznámějších předmětů to jsou například mince z 11. století, různé šperky, zbraně a velké množství keramiky. V průběhu prohlídky se mohou návštěvníci podívat na film, který se tady natáčel. Natočila ho historická skupina Tizon, která tady předvádí nejrůznější bojové ukázky, jak se žilo hlavně v raném středověku, jak žili Slované,” dodala vedoucí archeoparku Lucie Rucká.

Tak, jako všude jinde, i v archeoparku platí hygienická omezení. Do muzea zatím může najednou jen 10 lidí. Povinností je rouška a dodržování rozestupů.




Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 58 815 Kč/měsíc

Detail

Mateřská škola Praha 8, Řešovská 8 - 001

od 8 250 Kč/měsíc

Detail

MARKMONT S.R.O. - Plzeň

od 93 do 190 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků