Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Testování horníků na Dole Darkov odhalilo už 113 nakažených

Obavy havířů z Dolu Darkov a jejich rodin se potvrdily. Testování nařízené hygienou odhalilo další nakažené, ke středečnímu dopoledni jich je 113.

Už 113 zaměstnanců Dolu Darkov a šest jejich rodinných příslušníků evidují hygienici ke středečnímu dopoledni na Karvinsku. Informaci potvrdil mluvčí Krajské hygienické stanice v Ostravě Radim Mudra. V ohnisku nákazy hygienici začali plošně testovat během pondělí. Počet nakažených bude podle odborníků pravděpodobně ještě růst.

"Testování skončilo před půlnocí, vzorky byly odebrány 860 zaměstnancům, zatím máme potvrzeno 82 nakažených a na další výsledky ještě čekáme, měly by být hotové během dnešního odpoledne," řekla během pondělí ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava Pavla Svrčinová.

Hygienici také zjistili nákazu u šesti rodinných příslušníků. Pozitivní zaměstnanci zřejmě vůbec nevěděli, že jsou nemocní. Podle mluvčí společnosti OKD mají bezpříznakový průběh a nepostihly je žádné zdravotní potíže.

„S hygieniky jsme v úzkém spojení, předáváme jim veškeré kontakty na zaměstnance a postupně probíhá trasování všech rizikových kontaktů,“ informovala mluvčí OKD Naďa Chattová.
"Onemocnění bylo prokázáno u zaměstnanců různých profesí; např. důlní doprava, úpravna, odtěžení, příprava, povrch, prádlo," informovala Svrčinová.

Na dole Darkov a úpravně uhlí Darkov podle společnosti OKD pracuje 1800 zaměstnanců, během dne se rozhodne o dalších krocích. 

"Vzhledem k výše uvedeným vysokým počtům pozitivních výsledků se vedení KHS MSK sejde s vedením OKD k projednání dalších preventivních opatření, vedoucích k eliminaci nárůstu onemocnění COVID-19," doplnila šéfka hygieny.

Testování horníků probíhalo v pondělí celý den a hygienici překvapili havíře už při příchodu do práce na ranní šichtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy