Dožil se úctyhodných 16 let. Bohužel ale samce lva indického v poslední době trápily zdravotní problémy. V zoo se proto rozhodli přistoupit k velmi smutnému kroku a samce utratili.
chovný program v lidské péči je to velká ztráta, jelikož jeho geny byly velmi ceněné a bohužel zůstaly nepředány."
Narodil se v roce 2003 v anglické Zoo Paignton a do Ostravy ho přivezli ve třech letech, kde ho dali dohromady se stejně starou samicí ze švédské Zoo Eskilstuna. Zoo Ostrava se tak zapojila do mezinárodního chovného programu, který má za cíl dostat odchovaná mláďata zpátky do volné přírody.
Bohužel přes veškerou snahu se zatím v České republice nepodařilo tyto lvy rozmnožit. V Ostravě nemohla původní samice zabřeznout kvůli cystám na vaječnících, které nebylo možno operativně odstranit. Odchov mláďat se nepovedl ani s druhou samicí, která byla do zoo přivezena v roce 2011 z Rotterdamu.
Samce dokonce poslali v roce 2017 na dva roky do Prahy, aby se pokusil rozmnožit se dvěma tamními lvicemi původem z Indie. Přestože ani jedna ze samic nezabřezla, pozitivní na pobytu samce bylo, že je díky svým zkušenostem naučil pářit. Ostravská zoo chce i nadále pokračovat v chovu lvů indických.
Lvi se mohou v přírodě dožívat okolo 12-14 let, průměrná hodnota je však mnohem nižší a je dána vysokou úmrtností lvíčat a mladých jedinců. V lidské péči bývá dosažený věk těchto zvířat obvykle vyšší. Přestože se však zdají být v dobré kondici, mohou mít nejrůznější zdravotní problémy spojené právě s vysokým věkem.