Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Dopravní konference opět řešila nebezpečná místa v MSK

V Ostravě znovu proběhla tradiční Dopravní konference s Besipem a Fondem zábrany škod. Akce cestuje po všech regionech Česka a vždy začíná v Moravskoslezském kraji. Opět tady byla řeč o rizikových a nehodových místech v našem regionu.

Už osmý ročník Dopravní konference. Účastní se jí odborníci z oblasti dopravní infrastruktury, dopravní policisté, preventisté nebo zástupci měst a obcí. Hlavním tématem je bezpečnost v dopravě.

Martin Kostelenec, koordinátor akce: “Řešíme místa jednotlivých krajů, neřešíme je komplexně, ale jednotlivě. Každý kraj má své specifikum a odborníci, kteří se sejdou na těchto akcích, nám pomáhají ta místa řešit.”

Často jde o místa, kde zbytečně umírají lidé nebo jsou nebezpečná. Díky dopravní konferenci se od roku 2014 podařilo upozornit na necelé tři stovky těchto míst a asi třetina už byla následně ve spolupráci s odborníky upravena.

Tomáš Neřold, vedoucí BESIP: “Je to velmi důležité v tom, že tady se řeší konkrétní místa, řeší se, jak je tam řešené svodidlo, jak je řešená křižovatka. Ty výstupy mohou vést k tomu, že se urychlí procesy při odstraňování nehodových lokalit a třeba potom těch životů nebo zranění tam může být méně, než kolik tam budeme sčítat, kdybychom to nechali být.”

Dopravní prostor se na následcích dopravních nehod podílí třiceti procenty, dokládají to dlouhodobé statistiky.

Jiří Zlý, ředitel Služby dopravní policie ČR: “Komunikace aby byla bezpečná, tak musí být srozumitelná a zároveň odpouštějící, jelikož účastník silničního provozu chybuje, stává se to. Nicméně právě ten dopravní prostor by měl být uzpůsobem tak, aby když už dojde k chybě, tak aby vlivem této chyby nedošlo také zároveň k fatálnímu následku té nehody. Myslím si, že výsledky za tu celou řadu let ukazují, že se to daří ve spolupráci policie, silničních správních úřadů, správců komunikací. Daří se zlepšovat ten bezpečný dopravní prostor. Nicméně té práce je před námi ještě hodně.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy