Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Letiště Leoše Janáčka Ostrava už vyhlíží první cestující

Regionální letiště v Česku jsou už otevřena pro osobní přepravu. Platí to i pro Letiště Leoše Janáčka Ostrava, které stejně jako letecké společnosti počítá ekonomické ztráty.

Nejméně měsíc si mošnovské letiště bude muset počkat na první cestující do zahraničí. Závisí to hlavně na cestovních kancelářích.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Seznam zemí, kam se dá letět, není velký. Ty nejoblíbenější destinace, jako je Egypt nebo Turecko, tak ty jsou zatím pasé přes prázdniny, ale myslím si, že spousta lidí do Chorvatska a dalších zemí poletí. Myslím si, že sezóna začne od července v plném proudu. Jestli už v červnu, tak to uvidíme.”

Například letenky na lince Ostrava-Londýn už se ale začaly prodávat. Provozně bylo letiště připraveno celou dobu, protože to vyžaduje režim pro nákladní dopravu. Díky ní nemá mošnov úplný výpadek příjmů, i přesto budou ztráty v desítkách milionů korun.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Pokud by se nelétalo, tak výpadek bude nějakých 90 milionů korun, což je letiště schopné vydržet rok, ale rozhodně ne dva roky. Každá koruna bude dobrá a tady bude záležet na našich lidech, jestli bude například rozhodovat stovka za parkoviště v Katovicích levnější nebo ne. Tady možná chci poprosit všechny, že stejně jako byla taková vlna “zachraňme svůj pivovar, svou hospodu”, tak kdyby ten let z Katovic byl dražší, tak aby lidé letěli raději z Mošnova.”

Významným milníkem bude kvůli koronaviru zatím odložené pravidelné spojení do polské Varšavy - z tohoto leteckého hubu poté mohou cestující zamířit do celého světa. Linka by měla začít fungovat prvního září.
Bocian / vernisáž výstavy v Muzeu Bílovec

09.07. 17:00
Celý MS kraj, Muzeum Bílovec

Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Wood season s.r.o. - pracoviště

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Generální finanční ředitelství - 03 (Rumburk)

od 20 450 do 30 750 Kč/měsíc

Detail

Hanácké stavby, spol. s r.o.

od 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků