Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hraniční přechody s Polskem zůstávají kvůli COVID-19 dále pod policejní kontrolou, hasiči ale odstraňují betonové zábrany

Zatímco například na Slovensko už můžeme cestovat bez omezení, hraniční přechody s Polskem dále hlídají policisté a vojáci. Česká republika by chtěla hranice otevřít v polovině tohoto měsíce. Zda s tím bude souhlasit i Polsko, to se ještě neví.

Celníci, vojáci a policisté. Hranice s Polskem jsou stále pod dohledem. Přes dřívější částečné uvolnění režimu stále platí, že otevřené jsou jen některé hraniční přechody a lidé přes ně mohou procházet nebo projíždět jen s povolením. Jde  především o pendlery dojíždějící do zaměstnání. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Z hlediska pohybu osob mezi Českou a Polskou republikou je i nadále potřeba dodržovat stanovená opatření. Vzhledem ke znovu zavedeným kontrolám na státní hranici ze strany sousedního státu, lze české policisty vidět právě na hranici s Polskem."

Česká republika by ráda otevřela hranice s Polskem už 15. června. Zatím není jisté, zda se ke stejnému postupu odhodlá i Polsko. Na jihu země je totiž stále velký počet nakažených mezi horníky a jejich příbuznými. 

Obnovení volného průchodu přes hranice by uvítali například v Českém Těšíně. 

Gabriela Hřebačková (BEZPP), starostka Českého Těšína: "Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek je v Polsku státní svátek Boží tělo, dá se předpokládat dlouhý víkend, kdy z logiky věci si řada Poláků vezme v pátek dovolenou. Máme informaci, že by vláda měla o dalším kroku rozhodovat zítra, tedy v úterý. Pak dostaneme informaci o tom, zda se hranice otevírá, či nikoli. 

Češi i Poláci teď musí doufat, že uvolnění omezení na hranicích je jen otázka několika málo dnů. Hraniční betonové zátarasy během pondělí začaly odstraňovat dva týmy hasičů vybavené automobilovými jeřáby Demag/Terex.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Šlo o menší přechody v okresech Opava a Bruntál. Už v pátek 5. 6. 2020 odstranili hasiči betonové zátarasy na čtyřech polských přechodech v okrese Karviná. Jeřáb vždy přesouval betonové zátarasy na okraj silnice, bez dalšího odvozu, a to po domluvě s Policií ČR a zástupci dotčených obcí. Postaveny byly v polovině března 2020 jako zábrana proti nekontrolovanému přechodu státních hranic kvůli riziku koronavirové infekce. Na takto uvolněných přechodech dál hlídají ozbrojení polští vojáci, ČR zde nemá žádné hlídky."Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

NC Line a.s. - Suchdol n/Odrou

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

BONATRANS GROUP a.s.

od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Mateřšká škola Krč

od 13 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků