Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatele Oder vyděsil žlutý mrak na chemičkou. Město vyhlásilo zákaz vycházení

V pátek ráno vyděsil obyvatele Oder žlutý mrak nad chemičkou Christeyns. Město okamžitě vyhlásilo zákaz vycházení a na místo vyrazili protichemické jednotky hasičů. Podle podnikových odborníků při manipulaci s chemickými látkami došlo k neočekávané reakci, ale barevný mrak prý nebyl nebezpečný lidskému zdraví.

Tento pohled se naskytl obyvatelům Oder v pátek v 6 hodin ráno. Nad areálem chemičky Christeyns se vznášel velký žlutý mrak. Z místního rozhlasu městského úřadu se brzy ozvalo varování, aby lidé nevycházeli a na místo byly vyslány chemické jednotky hasičů. Ty musely zasahovat ve speciálních oblecích. Nikdo netušil o jakou látku jde.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Vytáhli jsme z haly kontejner, ve kterém došlo k reakci zatím neznámých látek, naředili a postupně celou halu odvětráváme." 

Od podnikové chemičky se hasiči dozvěděli, že plyn vznikl při mísení kyseliny mravenčí a dusičné. V továrně se totiž vyrábí mimo jiné čistící a desinfekční prostředky. Nikdo prý netuší, proč takto chemikálie reagovaly. Ohrožení obyvatel chemickou látkou v ovzduší vyšetřují i policisté.

René Černohorský, mluvčí PČR Nový Jičín: "Doposud bylo zjištěno, že dým vznikl při výrobě desinfekčních prostředků, když byly míseny jednotlivé kyseliny a chemické sloučeniny. Přítomný firemní chemik policistům řekl, že při reakci vznikl plyn dusíku, který není zdraví škodlivý."

Zaměstnanci včas opustili prostory, kde se chemikálie držela. Nikdo prý nemá žádné zdravotní problémy. Co se vlastně při míchání chemikálií stalo budou nyní muset zjistit experti. V Odrách a okolí jsou měřeny koncentrace v ovzduší, ale vše je prý v pořádku. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Bohemia Marten Plus s.r.o. Kaufland - Kolbenova

od 18 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

K.T.O. International spol. s r. o. - provozovna

od 28 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

JINÝ SVĚT, s.r.o. - REST. JINÝ SVĚT

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků