Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S dovolenými přibývá vyloupených domů a bytů. Chraňte si majetek!

Na středu 17. června v letošním roce připadl Evropský den proti vloupání a proto vám chceme připomenout pár důležitých zásad, aby jste se nestali obětí zločinu. Obzvláště v této době, kdy začínají dovolené, je totiž důležité pořádně zabezpečit svůj majetek.

Kriminalisté vyšetřují na Frýdeckomístecku od víkendu dvě podobné události. Jde o krádeže v rodinných domcích a v obou případech to majitelé zlodějům velmi usnadnili. Nemuseli totiž nic páčit ani rozbíjet. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "V obou případech se pachatel do vnitřních prostor rodinných domů dostal přes neuzamčené vstupní dveře. V jednom případě dokonce využil klíče, který majitelka nechala položený na rohožce před dveřmi. Odcizeny byly doklady, finance i zlaté šperky." 

Podobných případů bude v tomto období přibývat. Lidé budou odjíždět na dovolenou, často jsou na zahradě a nechávají neuzamčené dveře domu. Zloději využijí každou příležitost. Proto se snažte být zodpovědní a chraňte svůj majetek.

Martina Jablońská,  oddělení prevence PČR MS kraje: "Samozřejmostí je zamykání dveří. Nestačí už ale obyčejný zámek. Na trhu je velká škála bezpečnostních dveří, bezpečnostních zámků, řetízků a dalších bezpečnostních prvků. Před odjezdem na dovolenou byste měli zkontrolovat okna a pokud máte lodžii i tyto uzamkněte."

Podobné zásady platí i u rekreačních objektů. Pokud odjíždíte z chaty, pečlivě ukliďte ze zahrady vše, co se dá ukrást. Okna zabezpečte nejlépe okenicemi a dveře pořádně zamkněte. Dobré také je, domluvit se se sousedy, aby vám na chatu dohlédli. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy