Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žhář, který zapálil zásobníky s plynem a zkoušel podpálit i benzinku, byl pod vlivem drog

21letý mladík, který byl ve čtvrtek časně ráno v Českém Těšíně přistižen krátce poté, co na Karvinské ulici začal hořet plyn v zásobnících u čerpací stanice, byl pod vlivem drog. V pátek to potvrdila policie s tím, že popsala, jak byl podezřelý zadržen.

Reportáž ze dne 18. 6. 2020
Zdroj: Youtube/Videoportal

Oznámení o požáru policisté a hasiči přijali ve 4 hodiny.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Na místo neprodleně vyjela prvosledová hlídka obvodního oddělení Český Těšín. Po příjezdu policisté zahlédli utíkajícího muže, kterého dostihli a zadrželi. Vzhledem k jeho chování a reakcím byl proveden orientační test na návykové a psychotropní látky, který byl pozitivní. Muž byl zadržen a převezen na policejní služebnu k procesním úkonům. Okamžitě musely být přijaty opatření k eliminaci nebezpečí. Hasiči pracovali u hořících nádrží. Policisté museli zastavit dopravu na ulici Karvinské a proběhla evakuace osob z nejbližšího okolí. Jelikož bylo důvodné podezření, že muž se pohyboval i po blízkém kolejišti, ve spolupráci se Správou železnic byla zajištěna i prohlídka kolejiště poblíž benzínové čerpací stanice. Následně byl upraven i průjezd vlakových souprav. Museli jsme vyloučit případné nebezpečí pro projíždějící vlaky."

Požár byl uhašen až po 23 hodinách v pátek časně ráno. Na místo se opět vrátili vyšetřovatelé. 

Jak se ukázalo, žhář chtěl nejdříve podpálit přímo čerpací stanici, kde zapaloval tankovací pistole u stojanů. Pak to zkusil u zásobníků LPG, kde byl úspěšnější

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Policejní komisař proti 21letému muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecné ohrožení. Za vinu je mu kladeno, že v Českém Těšíně na Karvinské ulici v prostoru čerpací stanice nejdříve se pokusil zapálit pohonné hmoty v hrdlech tankovacích pistolí, což se mu nepodařilo. Nato zapálil plyn ve dvou tlakových nádrží s LPG. Reálně hrozil výbuch tlakových plynových nádrží s tragickými následky na životech a zdraví. Ještě dnes bude státním zástupcem podán návrh na vazební stíhání obviněného."

O zásahu čtěte v původním článku:

Témata: drogy,  žhář
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků